Celjani porazili slovito Valencio

Foto: Žurnal24 Alberto Tino Costa Foto: Žurnal24 Mijatovic Mijatović Mijatovič Boris Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Hedwiges Maduro Foto: Žurnal24 Cesár (prvi z leve) je tekmo proti Celju začel kot kapetan. (Foto: Gregor Katič) Foto: Žurnal24 ekipna fotografija fotka skupinska Mujcinovic Bakaric Gobec Andjelkovic Andzelko Foto: Žurnal24 Roman Bezjak Foto: Žurnal24 Jordi Alba Foto: Žurnal24 navijaci tribuna gledalci Arena Petrol Celje Foto: Žurnal24 Jordi Alba Roman Bezjak Foto: Žurnal24 Milan Djuricic Dzuricic Đuricic menjave klop za rezerve Foto: Žurnal24 Stane Bevc je Celjane vodil od septembra lani. (Foto: Gregor Katič) Foto: Žurnal24 Gorazd Zajc Angel Dealbert Foto: Žurnal24 Močič v akciji proti Valencii ... (Foto: Gregor Katič) Foto: Žurnal24 Gorazd Zajc Hedwiges Maduro Foto: Žurnal24 Gorazd Zajc Hedwiges Maduro Foto: Žurnal24 Jordi Alba Foto: Žurnal24 Gorazd Zajc Hedwiges Maduro Foto: Žurnal24 Gorazd Zajc Hedwiges Maduro Foto: Žurnal24 Roman Bezjak Angel Dealbert Foto: Žurnal24 Roman Bezjak Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Celjski Grofi Grofje navijaci skupina bakle dim navijanje Foto: Žurnal24 Celjski Grofi Grofje navijaci skupina bakle dim navijanje Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Joaquin Sanchez Aleš Ales Horjak Foto: Žurnal24 Joaquin Sanchez Aleš Ales Horjak Foto: Žurnal24 Žibert Zibert Urban Purišič Purišić Purisic Dejan Foto: Žurnal24 Amel Mujakovic Mujaković Mujakovič Foto: Žurnal24 Bojan Srot Šrot Foto: Žurnal24 trener Milan Djuricic Djuričić Đuricic Denis Popović Popovič Popovic Foto: Žurnal24 Roman Bezjak Foto: Žurnal24 Straus Štraus Rok Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Gregor Fink Foto: Žurnal24 Aritz Aduriz Foto: Žurnal24 Gregor Fink Aritz Aduriz Foto: Žurnal24 Ales Aleš Horjak Almir Rahmanovic Rahmanović Rahmanovič Foto: Žurnal24 Mehmet Topal Foto: Žurnal24 navijaci tribuna gledalci Arena Petrol Celje
Nogometaši CM Celja so na pripravljalni tekmi na Areni Petrol premagali slovito špansko Valencio z 2:1. Za domače sta zadela Močič in Brezič, tolažilni zadetek za goste pa je prispeval Vicente. Galerija!

Celjani so pogumno krenili v boj z veliko bolj zvenečim nasprotnikom, špansko Valencio. Že na samem začetku tekme so pokazali, da nasprotnika ne bodo spoštovali in tako so si v prvem polčasu ustvarili kar nekaj lepih priložnosti. Prvo je imel Gorazd Zajc v 18. minuti, ko se je iz oči v oči znašel pred vratarjem Cesarjem Sanchezom. A mladi Štajerec ni meril natančno. Zato pa je njegovo napako 20 minut kasneje popravil Marijo Močič, ki je v samostojnem prodoru osmešil obrambo Valencie in povedel Celjane v vodstvo, ki ga je tik pred koncem prvega polčasa z mojstrskim lobom potrdil Danijel Brezič.

V drugem polčasu je prišlo do nekaj menjav na obeh straneh. Te so prinesle bolj ofenzivno igro netopirjev in padec v igri celjskih grofov. A Valencii kaj več kot priti do znižanja zaostanka ni uspelo. Tolažilni zadetek gostov je v 65. minuti zabil Vicente Rodriguez.

Izjavi po tekmi:

Unai Emery, trener Valencie: ''To je za nas v prvi vrsti pripravljalna tekma, Celje se je izkazalo za veliko boljšega nasprotnika, v prvem polčasu so pokazali veliko premoč. Res pa je, da smo mi šele sredi priprav in da je to za nas šele začetek.''

Marijo Močič, nogometaš Celja: ''To je velik gol, še posebej proti tako velikemu klubu. Zelo sem vesel, da smo premagali takšnega velikana. Po pravici povedano se gola sploh ne spominjam točno. Ko prespim, bomo tekmo analizirali in občutki bodo še boljši.''