CSKA brez Bijola in brez točk, Celar ni dočakal priložnosti

Nogometaši CSKA Moskve so v petem krogu Lige prvakov na domačem stadionu Lužniki izgubili proti Viktorii Plzen z 1:2 (1:0), slovenski reprezentant Jaka Bijol je vseh 90 minut spremljal s klopi za rezervne igralce. Žan Celar je bil prvič v kadru članske ekipe Rome, a ni dobil priložnosti med osemnajsterico, tekmo je spremljal s tribune.

Moskovčane je v vodstvo popeljal Nikola Vlašić, ki je v 10. minuti uspešno unovčil strel z enajstih metrov. Plzenčani bi lahko izid izenačili v 44. minuti, ko so tudi sami imeli enajstmetrovko, Romanu Prochazki je strel ubranil Igor Akinfejev. A se je Prochazka oddolžil z golom za 1:1 v 56. minuti. V 81. minuti je končni izid postavil Lukas Hejda.

V kadru Rome za obračun z Real Madridom je bil nocoj tudi mladi, 19-letni napadalec Žan Celar, ki pa ni dobil mesta med osemnajsterico in je tekmo gledal s tribune. Celar je bil prvič vpoklican v prvo moštvo Rome. V mladinski ekipi se je izkazal s 14 goli na sedmih tekmah.

Zmage z 2:0 so se na koncu veselili Španci, v 47. minuti je zadel Gareth Bale, v 59. Lucas Vazquez. Real in Roma sta si zagotovila izločilne boje, Rusi in Čehi bodo v zadnjem krogu lovili Evropsko ligo.

Ob 18.55 je bila še tekma med AEK Atenami in Ajaxom, junak nizozemske zmage z 2:0 je bil Dušan Tadić. Nizozemci so se s tremi točkami uvrstili v osmino finala.

Navijaška vojna Vojno stanje v Atenah: Grki na Nizozemce metali molotovke

Bayern München je proti Benfici večino dela opravil že v prvem polčasu, ko je dosegel tri gole, končni izid je bil 5:1. Po dvakrat sta zadela Arjen Robben in Robert Lewandowski, enkrat Franck Ribery. Tudi Bavarci so napredovali.

Pet golov je padlo v Hoffenheimu, domači so proti Šahtarju izgubili z 2:3, junak je bil z golom v 92. minuti Taison.

Juventus je z zmago z 1:0 proti Valencii napredoval v osmino finala. Stara dama je povedla v 59. minuti po golu Maria Madžukića. Tri minute kasneje je za 1:1 zadel Mouctar Diakhaby, a je sodnik razveljavil gol zaradi igranja z roko.

Manchester United si je proti Young Boys priigral tri točke v prvi minuti sodniškega dodatka, ko je bil uspešen Marouanne Fellaini. S tem so v izločilne boje napredovali tudi Angleži.

Lyon je doma remiziral z Manchester Cityjem z 2:2. Francozi so povedli v 55. minuti preko Maxwela Corneta, devet minut kasneje je izenačil Aymeric Laporte. Cornet je bil nato natančen še v 81. minuti, točko in napredovanje je Angležem v 83. minuti priigral Sergio Aguero.

Preostala Slovenca v ligi prvakov Jan Oblak in Samir Handanović bosta na delu v sredo. Oblaka in Atletico Madrid čaka domača tekma proti Monacu, Handanovića in njegov Inter pa gostovanje pri Tottenhama. Oba bosta lovila napredovanje v izločilne boje.