Dončić do zmage na Nikolićevem parketu

V četrtek so v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju odigrali štiri tekme 14. kola.

V Bambergu je madridski Real prišel do tretje zaporedne zmage (66:81), skupno osme, in se utrdil v zgornji polovici lestvice. Bavarci so ostali pri šestih zmagah.

Do odločilne prednosti so Španci prišli že v prvi četrtini, ki so jo dobili za 16 točk, nato pa ves čas kontrolirali rezultat.

Za Brose je Daniel Hackett zbral 13 točk, Aleksej Nikolić je v 11 minutah prispeval en skok in dve asistenci. Pri Realu je Trey Thompkins dosegel 20 točk, Luka Dončić je v 24 minutah ob sedmih točkah vpisal pet skokov in osem asistenc.

Sankcije Evroliga naknadno kaznovala Dončića

V Beogradu je Crvena zvezda klonila proti Panathinaikosu (63:69), gostje so bili praktično celotno tekmo v rahlem vodstvu. Srbi imajo po 14 kolih pet zmag, Grki že deset. Pri Zvezdi je bil razpoložen le James Feldeine z 21 točkami, za Pao pa sta Marcus Denmon in James Gist dosegla po 16 točk, slednji je dodal še pet skokov.

Anadolu Efes z Zoranom Dragićem bo v petek gostil pirejski Olympiacos.

Telavivski Maccabi je doma premagal Fenerbahçe (82:73) in ostal med najboljšo osmerico. Po dobrem začetku so Izraelci uspeli odbiti nalete aktualnih evropskih prvakov, za katere je Jan Veselý zbral 18 točk in šest skokov. Pri domačih sta se odlikovala Pierre Jackson z 20 točkami in petimi asistencami ter Norris Cole z 19 točkami.

Valencia je doma klonila proti Žalgirisu (63:71) in ostala pri zgolj treh zmagah na samem dnu lestvice, medtem ko so Litovci zasidrani na mestih, ki prinašajo play-off. Za domače je Erick Green dosegel 14 točk, pri gostih je Vasilije Micić ob 16 točkah podelil pet asistenc.