Dragić prispeval k zmagi Miamija, končan niz Denverja

Od treh slovenskih predstavnikov v ligi NBA se je sinoči zmage veselil samo Goran Dragić.

Slovenski košarkar Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA z Miami Heat slavil še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah. Miami je v gosteh s 107:98 premagal Portland, Dragić pa je prispeval sedem točk.

Zato pa je praznih rok ostal Luka Dončić z Dallas Mavericks, ki so v domači dvorani 0,5 sekunde pred koncem izgubili (117:119) proti San Antoniu.

NBA Drama na koncu, odločitev padla pol sekunde pred zvokom sirene

Bam Adebayo je proti Portland Trail Blazers dosegel 22 točk, Jimmy Butler jih je dodal 20, Miami, ki je nastopil brez poškodovanega Victorja Oladipa, pa je v zadnji četrtini vodil tudi za 20 točk.

Dragić je s klopi vstopil v igro in v 23 minutah zbral sedem točk ter po dva skoka in podaji.

Pri gostiteljih, ki so izgubili kar 17 žog, sta CJ McCollum in Norman Powell končala pri 17 točkah.

Naslednja tekma v nizu štirih gostovanj Miami čaka v torek, ko se bo pomeril s Phoenix Suns.

Po osmih zaporednih zmagah so poraz doživeli tudi Denver Nuggets, katerih član je Slovenec Vlatko Čančar. Na domači tekmi proti Boston Celtics so klonili s 87:105, Čančar je za dve minuti vstopil v igro, a se ni vpisal med strelce.