Neustavljivi Halaand zrušil premierligaški rekord

Erling Haaland je v dresu Manchester Cityja zabeležil še drugi zaporedni hat-trick na tekmah Premier League.

Londonski Arsenal tudi po petih tekmah angleškega nogometnega prvenstva ostaja s stoodstotnim izkupičkom. V petem krogu je na domačem igrišču z 2:1 premagal Aston Villo in zadržal prednost dveh točk pred Manchester Cityjem, ki je kar s 6:0 ugnal Nottingham Forest, prve tri gole za branilca naslova je dosegel Norvežan Erling Haaland.

Tottenham je v londonskem obračunu proti West Hamu za izid 1:1 iztržil le točko, izgubil stik s Cityjem, a obdržal tretje mesto na lestvici. Proti vrhu pa se prebija Liverpool, ki je po preobratu v sodnikovem dodatku prišel do vseh treh točk proti Newcastlu, zmagal je z 2:1.

Arsenal sicer ne zmaguje tako prepričljivo kot City, a zaenkrat mu še nihče ni vzel točke. Ekipa Mikela Artete je proti Aston Villi z golom Gabriela Jesusa povedla v 30. minuti, Douglas Luiz je v 74. minuti, slabo minuto zatem, ko je vstopil v igro, izenačil, toda Londončani so hitro odgovorili, le tri minute pozneje je končni izid postavil Gabriel Martinelli.

Pri Cityju je svoj strelski nadaljeval norveški ostrostrelec Haaland, ki je še na drugi tekmi zapovrstjo dosegel "hat trick". Vse tri gole je proti povratniku v elitno druščino Nottingham Forestu vknjižil v prvem polčasu, v drugem sta se med strelce vpisali še Joao Cancelo ter dvakrat Julian Alvarez, še en novinec v vrstah sinje-modrih.

Erling Halaand je v samo petih tekmah vpisal devet premierligaških golov, kar je nov rekord elitne angleške lige.

Tottenham je na gostovanju pri sosedu West Hamu po prvem polčasu z avtogolom Thila Kehrerja vodil, a prednosti ni zadržal, že v deseti minuti drugega dela je izenačil Tomaš Souček.

Liverpool, ki je v prejšnjem krogu iztržil rekordno zmago 9:0 nad Bournemouthom, je bil tokrat proti Newcastlu spet v težavah. Po prvem delu je zaostajal, potem ko je svoj prvenec v novi ekipi dosegel švedski napadalec Alexander Isak, toda v nadaljevanju sta Roberto Firmino in Fabio Carvalho poskrbela za preobrat in prvi poraz Newcastla v sezoni. Portugalec, sicer rezervist, je podprvakom točke zagotovil v osmi minuti sodnikovega dodatka.

Bournemouth in Wolverhampton sta se razšla brez golov, v četrtek bo še tekma med Leicestrom in Manchester Unitedom.