259 ogledov

Neustavljivi Halaand zrušil premierligaški rekord

Erling Haaland Epa
Erling Haaland je v dresu Manchester Cityja zabeležil še drugi zaporedni hat-trick na tekmah Premier League.

Londonski Arsenal tudi po petih tekmah angleškega nogometnega prvenstva ostaja s stoodstotnim izkupičkom. V petem krogu je na domačem igrišču z 2:1 premagal Aston Villo in zadržal prednost dveh točk pred Manchester Cityjem, ki je kar s 6:0 ugnal Nottingham Forest, prve tri gole za branilca naslova je dosegel Norvežan Erling Haaland.

Tottenham je v londonskem obračunu proti West Hamu za izid 1:1 iztržil le točko, izgubil stik s Cityjem, a obdržal tretje mesto na lestvici. Proti vrhu pa se prebija Liverpool, ki je po preobratu v sodnikovem dodatku prišel do vseh treh točk proti Newcastlu, zmagal je z 2:1.

Arsenal sicer ne zmaguje tako prepričljivo kot City, a zaenkrat mu še nihče ni vzel točke. Ekipa Mikela Artete je proti Aston Villi z golom Gabriela Jesusa povedla v 30. minuti, Douglas Luiz je v 74. minuti, slabo minuto zatem, ko je vstopil v igro, izenačil, toda Londončani so hitro odgovorili, le tri minute pozneje je končni izid postavil Gabriel Martinelli.

Gabriel Martinelli | Avtor: Epa Epa

Pri Cityju je svoj strelski nadaljeval norveški ostrostrelec Haaland, ki je še na drugi tekmi zapovrstjo dosegel "hat trick". Vse tri gole je proti povratniku v elitno druščino Nottingham Forestu vknjižil v prvem polčasu, v drugem sta se med strelce vpisali še Joao Cancelo ter dvakrat Julian Alvarez, še en novinec v vrstah sinje-modrih.

Erling Halaand je v samo petih tekmah vpisal devet premierligaških golov, kar je nov rekord elitne angleške lige.

Tottenham je na gostovanju pri sosedu West Hamu po prvem polčasu z avtogolom Thila Kehrerja vodil, a prednosti ni zadržal, že v deseti minuti drugega dela je izenačil Tomaš Souček.

Liverpool, ki je v prejšnjem krogu iztržil rekordno zmago 9:0 nad Bournemouthom, je bil tokrat proti Newcastlu spet v težavah. Po prvem delu je zaostajal, potem ko je svoj prvenec v novi ekipi dosegel švedski napadalec Alexander Isak, toda v nadaljevanju sta Roberto Firmino in Fabio Carvalho poskrbela za preobrat in prvi poraz Newcastla v sezoni. Portugalec, sicer rezervist, je podprvakom točke zagotovil v osmi minuti sodnikovega dodatka.

Bournemouth in Wolverhampton sta se razšla brez golov, v četrtek bo še tekma med Leicestrom in Manchester Unitedom.