Handanović koraka proti prvemu naslovu

Inter še korak bližje naslovu italijanskega prvaka, Atalanta s 5:0 odpravila Bologno.

Nogometaši milanskega Interja so še korak bližje naslovu italijanskega prvaka. V 33. krogu so modro-črni s Samirjem Handanovićem premagali Verono z 1:0 in imajo 13 točk prednosti pred Juventusom in Milanom, a slednjega dvoboj tega kroga v gosteh proti Laziu čaka v ponedeljek.

Inter je dolgo časa lomil odpor žilave Verone, zadel tudi okvir vrat prek Achrafa Hakimija, odločilni trenutek pa se je zgodil v 76. minuti, ko je prav po Hakimijevi podaji v polno nameril Matteo Darmian.

Fiorentina je gostila doslej četrtouvrščeni Juventus, ekipi pa sta se razšli z 1:1, potem ko so domači povedli v 29. minuti po enajstmetrovki Dušana Vlahovića, izenačil pa je Alvaro Morata takoj po uvodu drugega polčasa, ko je tudi vstopil v igro. Že pred tem je Benevento doma z 2:4 izgubil proti Udineseju.

Atalanta je proti Bologni povedla v 22. minuti, ko je po podaji s peto Luisa Muriela pred vrati do strela prišel Ruslan Malinovskij in zadel za 1:0. Muriel je kmalu zatem zadel vratnico, v 44. minuti pa je zadel z bele pike za 2:0.

Jerdy Schouten je v 49. minuti dobil rdeči karton, številčno prednost pa sta hitro unovčila Remo Freuler in Duvan Zapata, ki sta zadela za 3:0 in 4:0 v 58. in 59. minuti. V 71. minuti je priložnost za igro dobil tudi Josip Iličić, dve minuti zatem pa je Aleksej Mirančuk prednost povišal že na 5:0. V 88. minuti je še Danilo tik pred golovo črto preprečil nov zadetek domače ekipe.

Skupen napad Strasti se ne umirjajo, zahteva se huda kazen za italijanske "odpadnike"

V soboto je Genoa brez pomoči Mihe Zajca z 2:0 odpravila Spezio, predzadnja Parma, za katero je Jasmin Kurtić igral v prvem polčasu, je izgubila proti zadnjeuvrščenemu Crotoneju s 3:4, Sassuolo pa je premagal Sampdorio z 1:0.

1. Inter            33 24  7  2 72:29  79
 2. Atalanta         33 20  8  5 78:39  68
 3. Juventus         33 19  9  5 65:30  66
 4. Milan            32 20  6  6 60:38  66
 5. Napoli           32 20  3  9 71:37  63
 6. Lazio            31 18  4  9 53:46  58
 7. Roma             33 16  7 10 58:51  55
 8. Sassuolo         33 14 10  9 55:50  52