Ilka Štuhec smučala z ročno zavoro

Alpske smučarke se bodo prihajajoči konec tedna merile v Švici.

Olimpijska zmagovalka Sofia Goggia je bila najhitrejša na prvem treningu smuka pred tekmo za svetovni pokal alpskih smučark v Crans Montani. Na drugem in tretjem mestu sta bili Švicarki Corinne Suter (+0,80) in Lara Gut Behrami (+1,03).

Slovenija Ganljiva poteza Ilke Štuhec: Devetletnici je uresničila veliko željo

Mariborčanka Ilka Štuhec, svetovna prvakinja, je bila 13. in je za Italijanko zaostala 2,76 sekunde. Maruša Ferk, druga Slovenka, je bila 44. (+4,91).

Po hudem padcu Nemke Meike Pfister (številka 41) je bil trening za dolgo časa prekinjen.