Juve zaostaja, nocoj ima tri točke manj kot včeraj

Serijskemu italijanskemu prvaku se nova krona že precej odmika.

Nogometaši Crotoneja so v prvi tekmi 14. kroga italijanske serie A premagali Parmo slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića z 2:1 (2:0) in se začasno pomaknili z zadnjega mesta lestvice. V večerni tekmi je Fiorentina s 3:0 v gosteh premagala Juventus.

Crotone je z odličnim prvim polčasom povedel proti Parmi z dvema goloma, nato pa niti boljša igra gostov v nadaljevanju ni bila dovolj za preobrat. Domače je v vodstvo popeljal Junior Messias v 24. minuti, isti igralec pa je nato vratarja Parme premagal še ob koncu prvega dela. Kurtića, igral je vso tekmo in dobil rumeni karton, ter soigralce je v igro vrnil Juraj Kucka z zadetkom za znižanje v 57. minuti. Parma je nato lovila izenačenje, a kljub pritisku do zadnjih trenutkov sodnikovega dodatka ni bila uspešna.

Pred večerno tekmo med Juventusom in Fiorentino so domači ostali brez treh točk na lestvici, tako da imajo zdaj izhodišče s 24 točkami, toliko kot Roma in po novem Napoli. Italijanski olimpijski komite je namreč ugodil pritožbi Neapeljčanov in razveljavil odločitev nogometne lige o registraciji neodigrane tekme Juventus - Napoli s 3:0 za Torinčane. Ekipi bosta morala po novem tekmo, ki bi morala biti na sporedu že oktobra, tudi odigrati, Napoliju so vrnili tudi kazensko odvzeto točko.

Video Genialni Slovenec razbil "sinove volkulje"! Video Padel najhitrejši gol v zgodovini!

Na tekmi je nato Fiorentina presenetila favorite, ko je že v tretji minuti zadel Dušan Vlahović. V prvem polčasu Cristianu Ronaldu in druščini ni uspelo izenačiti, delo jim je še otežil rdeči karton Juana Cuadrada v 18. minuti, v nadaljevanju pa so kljub pritisku tudi zaman skušali priti do zadetka. Stvari so se za staro damo obrnile še na slabše v 76. minuti, ko je Alex Sandro preusmeril žogo v lastno mrežo za 2:0 Fiorentine. Zmago gostov je nato potrdil Martin Caceres v 81. minuti.

Preostale tekme tega kroga bodo na sporedu v sredo, vodilni Milan se bo meril z Laziem, mestni tekmec Inter bo gostoval v Veroni, Napoli bo igral s Torinom, Roma pa s Cagliarijem.

1. Milan           13  9  4  0  29:14  31
 2. Inter           13  9  3  1  32:16  30
 3. Juventus        13  6  6  1  25:13  24
 4. Roma            13  7  3  3  28:21  24
 5. Napoli          12  8  1  3  26:11  24
 6. Sassuolo        13  6  5  2  23:15  23
 7. Atalanta        12  6  3  3  26:18  21
 8. Lazio           13  6  3  4  20:20  21