Popoln izplen za oba Slovenca

Kevin Kampl in Samir Handanović sta se veselila zmag v tretjem krogu skupinskega dela lige prvakov.

Nogometaši Leipziga so v 3. krogu lige prvakov premagali Zenit iz Sankt Peterburga z 2:1. V skupini G so dosegli drugo zmago. Kevin Kampl je igral za Nemce celo tekmo. V skupini F pa je Inter z 2:0 odpravil Borussio Dortmund. Samir Handanović je branil celo tekmo za Italijane.

V Leipzigu so povedli Rusi v 25. minuti z zadetkom Jaroslava Rakickega, v drugem polčasu pa sta Nemcem zmago zagotovila avstrijska reprezentanta Konrad Laimer v 49. in Marcel Sabitzer v 59. minuti. Benfica pa je premagala Lyon z 2:1, odločilni zadetek je dosegel Pizzi v 86. minuti.

Liga prvakov Iličić priboril vodstvo, a visoko poražen, zmaga Oblaka, remi Stojanovića

V skupini F je milanski Inter ugnal Borussio. Lautaro Martinez je v 22. minuti povedel Italijane v vodstvo, Antonio Candreva je v 89. minuti potrdil zmago domačih, ki so vmes v 82. prek Martineza zapravili še najstrožjo kazen.

Na drugi tekmi pa je Barcelona zmagala v Pragi proti Slavii z 2:1. Lionel Messi je za Barcelono zadel v tretji minuti, Jan Boril je v 60. izenačil, Peter Olayinka pa je v 57. minuti dosegel avtogol in Kataloncem priigral zmago.

V skupini H pa sta se v zgodnejšem terminu merila Ajax in Chelsea, z 1:0 so slavili gosti po golu Michyja Batshuayija v 86. minuti. V tej skupini je bila danes še tekma Lille - Valencia, končala se je z 1:1, Francozom je točko prinesel Jonathan Ikone v peti minuti sodniškega dodatka.

V skupini E je Genk doma izgubil proti Liverpoolu z 1:4, dva zadetka je dal Alexander Oxlade-Chamberlain, po enega pa Mohamed Salah in Sadio Mane. Salzburg pa je doma izgubil proti Napoliju z 2:3, dva gola za goste je dosegel Dries Mertens, Lorenzo Insigne pa je zadel za zmago v 73. minuti. Za domače je oba gola dosegel Erling Braut Haaland, enega z bele pike. Haaland je doslej dosegel že šest golov in je prvi strelec lige prvakov.