Klobučar rešil Olimpijo

Union Olimpijo je v derbiju 3. kola lige Telemach za prvaka s 60:59 ugnala Helios Domžale. Zmajem je zmago z zadeto trojko 19 sekund pred koncem prinesel Jaka Klobučar.
Parklji desetič zapored
Od ostaslih srečanj velja omeniti že tretjo zaporedno zmago v ligi za prvaka in deseto skupno ljubljanskih Parkljev, ki so tokrat premagali Zlatorog (87:72). PRO-TEK je v Ljubljani tesno z 88:85 premagal Geoplin Slovan. Krka pa je bila doma z 81:69 boljša od Zasavja.

Navkljub vsem nakopičenim težavam - po odhodih številnih nosilcev igre, direktorja kluba, predsednika in podpredsednika je igralce in vodstvo v četrtek presenetil še odhod Gašperja Vidmarja v Turčijo - je Union Olimpija z vsega osmimi igralci premagala Helios.

Ljubljančani si zaslužijo pohvale za požrtvovalnost, nepopustljivost in pravi športni duh, medtem ko se lahko Domžalčani krepko zamislijo nad seboj. Ne le da so izpadli iz lige NLB, tako da zanje zaključni boji v državnem prvenstvu nimajo pravega tekmovalnega naboja, temveč so slovenski derbi izgubili predvsem po svojih napakah. Helios je namreč v 22. minuti vodil s 46:30, do konca tekme, torej v naslednjih osemnajstih minutah, pa je dosegel vsega 13 točk, od tega zgolj štiri koše iz igre.

Začetek tekme je napovedal težave Uniona Olimpije, ki je v uvodnih šestih minutah dosegla vsega en koš iz igre in zaostala s 4:18. Do konca prve četrtine je zaostanek omilila na osem točk, se v 17. minuti približala na 30:27, vendar na odmor odšla z zastankom devetih točk. Zgodba o slabem začetku se je Unionu Olimpiji ponovila v drugem polčasu. V 22. minuti je zaostajala za 16 točk.

Toda varovanci trenerja Jureta Zdovca se niso predali. Počasi in vztrajno so lovili zaostanek, da bi Jaka Klobučar 19 sekund pred iztekom časa zadel trojko za 60:59, kar je bilo hkrati tudi prvo vodstvo Uniona Olimpije na tekmi. V zadnjem napadu Helios ni zadel in tako vnovič razočaral zveste navijače.