Koper ujel Maribor, Olimpija vodilno Muro

Nogometaši Kopra so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali CB24 Tabor Sežano z 2:1 (1:0), Olimpija je slavila v Novi Gorici z 2:0 (1:0).

Koprčani so proti Taboru hitro pokazali, zakaj so v nizu neporaženosti. Že v sedmi minuti je Dare Vršič sam prišel pred vratarja Jana Koprivca, a je bil slednji uspešnejši. Sledil je udarec iz kota z leve strani, izvedel ga je prav Vršič in pred vrati našel Ivana Jelića Balto, ki je z glavo zadel za 1:0.

Na drugi strani je kot prvi v 12. minuti od daleč poskusil Mario Babić, a je bil premalo natančen, tako kot tudi Žan Žužek pri Kopru dve minuti pozneje, ko je s strelom z glavo zgrešil iz bližine. V 29. minuti je od daleč poskusil še Kevin Grobry, a bil tudi on nenatančen.

So pa Sežanci prišli v 49. minuti do najstrožje kazni, ki pa so jo sodniki neupravičeno dosodili, saj je žoga v kazenskem prostoru Mateja Palčiča zadela v glavo in ne v roko. Z bele pike je bil zanesljiv Babić. V 57. minuti je Djalo Aldair prišel do nove priložnosti za Tabor, ko je streljal v kazenskem prostoru, na mestu pa je bil Ivan Vargić, malce zatem pa je iz bližine zgrešil še Dominik Mihaljević, ki je bil povsem sam pred vratarjem.

V 59. minuti je Vargić ustavil še strel Hristosa Rovasa, na drugi strani pa so domači neuspešno zahtevali najstrožjo kazen. V 71. minuti so imeli gosti novo veliko priložnost, Rovas je že poslal žogo mimo Vargića, ki je stekel iz vrat, a je žoga zletela v vratnico.

V 81. minuti pa so spet udarili domači. Argentinec Claudio Spinelli je dosegel svoj prvenec v slovenski ligi, potem ko je v mrežo preusmeril podajo Darka Mišića z leve strani. Spinelli je poskusil tudi v 86. minuti, a je žogo poslal čez gol, tako kot pri Taboru Mihael Briški v 89. minuti.

SNL Vodilna Mura doma le do točke, Maribor že drugi

Prvi polčas v Novi Gorici je bil kar razburljiv in ponudil nekaj lepih priložnosti ter tudi zadetek Olimpije. Tega je v 16. minuti dosegel Andres Vombergar, ki je zadel z glavo po podaji Đorđeja Ivanovića z leve strani.

Sicer pa je Ivanović tudi sam poskusil dve minuti pred tem, a Uroš Likar ni imel veliko dela. Že v drugi minuti je Timi Max Elšnik sprožil z 20 metrov, a je žoga švignila meter mimo vratnice. Pri gostih je v 38. minuti znova poskusil Vombergar, a bil takrat z močnim strelom nenatančen.

Tudi domači so bili blizu zadetka, posebej Etien Velikonja v 18. minuti, ko je žoga po strelu zadela obe vratnici in se odbila v polje, in Goran Cvijanović v 34. minuti, ko je s prostega strela zadel prečko.

V sedmi in osmi minuti je poskusa Roka Grudine in Semirja Smajlagića ustavil Žiga Frelih. Tudi v končnici polčasa so domači prišli do nekaj strelov, ki pa tudi niso bili dovolj dobri za spremembo izida, tudi tisti Grudine ob izteku prvega dela.

V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko konkretnejši Novogoričani, prišli do treh strelov, a niso bili posebej nevarni. V 59. minuti je malce izven kazenskega prostora na drugi strani sprožil Ivanović, a je bil tudi on premalo natančen.

V 73. minuti je imel Elšnik izjemno priložnost za podvojitev prednosti, ko je bil povsem sam v kazenskem prostoru, a žogo poslal čez gol. Natančnejši pa je bil Ivanović v 78. minuti, po podaji Matica Finka je zadel z 12 metrov in dosegel svoj peti gol sezone ter se na vrhu seznama strelcev pridružil Nardinu Mulahusejnoviću iz Kopra in Roku Kronavetru iz Maribora.

V 88. minuti je Vombergar znova poskusil z glavo, a se je izkazal Likar, malce pozneje pa je po kotu žogo poslal čez prečko.