Kranjčar za ekstazo na Hrvaškem

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Glede na zadnjo tekmo je verjetno celo bolje, da prenosa tekme iz Genove srbska Foto: Žurnal24 Veselje Estoncev po Lukovićevem avtogolu Foto: Žurnal24 Zdravko Kuzmanovic Foto: Žurnal24 Zdravko Kuzmanovic Foto: Žurnal24 Cassano in Aaron Hughes Foto: Žurnal24 Andrea Pirlo in Steven Davis Foto: Žurnal24 Milos Krasic in Ragnar Klavan Foto: Žurnal24 Antonio Cassano Foto: Žurnal24 Cesare Prandelli Foto: Žurnal24 Marco Borriello in Aaron Hughes Foto: Žurnal24 Turcija Foto: Žurnal24 Nemcija Foto: Žurnal24 Angela Merkel Foto: Žurnal24 Guus Hiddink Foto: Žurnal24 Miroslav Klose in Philipp Lahm Foto: Žurnal24 Miroslav Klose Foto: Žurnal24 Miroslav Klose in Philipp Lahm Foto: Žurnal24 Nemcija Foto: Žurnal24 navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Navijaci Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Niko Kranjčar je z dvema zadetkoma v prvem polčasu poskrbel za Hrvaško zmago z 2:1 v gosteh pri Izraelcih in ekstazo pri naših južnih sosedih, ki zdaj vodijo na lestvici skupine F.

Hrvati so pred srečanjem glasno napovedovali, da imajo v svojih nogah dovolj kvalitete, da na kolena spravijo Izraelce. In imeli so prav. Naši južni sosedi so v gosteh z dvema zadetkoma Nika Kranjčarja slavili z 2:1 in zdaj vodijo na lestvici skupine F. Nekdanji svetovni prvaki so se v Parizu dolgo časa mučili z žilavimi Romuni. Galski petelini so goste iz dežele Drakule strli šele v zadnjih šestih minutah. Najprej je zadel Loic Remy, v 93. minuti pa je zmago potrdil Yoann Gourcuff.

V slovenski skupini C kvalifikacijah za Euro 2012 so odigrali še dve tekmi, katerih rezultata gresta našim v prid – poraz Srbije in remi Italije. Srbija je na domačem terenu izgubila z Estonijo z 1:3 (0:0). Italijani pa so v Belfastu igrali le neodločeno 0:0 s Severno Irsko. V Beogradu je domače v vodstvo povedel Zdravko Kuzmanović v 60. minuti, za preobrat pa so poskrbeli Tarmo Kink (63), Konstantin Vasiljev, nogometaš Nafte (73), ter Aleksandar Luković, ki je v 90. minuti dosegel avtogol.

Obilica pozornosti je bilo posvečene srečanju med Nemčijo in Turčijo v Berlinu, ki so ga s 3:0 dobili domačini. Napadalec Miroslav Klose je prispeval dva zadetka, v 42. in 87. minuti, in s tem postal drugi najboljši strelec Nemčije vseh časov s 57 goli v 104 nastopih. Prvi na tej lestvici je Gerd Müller, ki je za Nemčijo zadel 68-krat. Tretji gol je bil delo Mesuta Özila (79. minuta), ki mu je zaradi njegovih turških korenin žvižgala verjetno velika večina od okrog 40.000 turških privržencev.

Nemci so igrali doma, a turški navijači so domače povsem zasenčili. Prepričajte se v dodani galeriji.

"Igrali smo proti ekipi, ki je bila dominantna v vseh prvinah igre," je pošteno priznal turški selektor, Guss Hiddink.

"Zdi se, da imam več sreče, ko igram za reprezentanco, te mi zmanjkuje, ko nastopam za Bayern. Nikoli ni bil moj cilj, da bi ujel Gerda. On je fenomen," ostaja skromen Klose. Joachim Löw pa se je dotaknil vzdušja: "Na stadionu je bila večina turških navijačev, zato smo se počutili, kot da igramo na gostovanju. Zaslužili smo si zmago, prevladovali smo in odigrali zelo dobro srečanje."