Krka klonila po podaljšani drami v Beogradu

Dolenjska zasedba je bila v srbski prestolnici na pragu zmage.

Košarkarji Krke so v tretjem kolu lige ABA gostovali pri Megi in po podaljšku izgubili (73:72). V dvoboju ekip, ki sta v uvodu zabeležili po zmago in poraz, je bilo dolgo zelo tesno.

Vse do polovice druge četrtine sta bili ekipi izenačeni, gostiteljem pa je šlo na roko nekaj naslednjih minut, kar so izkoristili za vodstvo s 34:26, a do polčasa je Krka prednost skoraj izničila. Kar 211 cm visoki Jurij Macura pa je po menjavi strani v prvem napadu Krke zadel trojko in poravnal na 36:36 ter ekipama zagotovil enako izhodišče.

Eden največjih Legenda zaradi Luke Dončića besna na dve NBA ekipi

Izredno izenačen dvoboj se je nadaljeval, končnica tretje četrtine pa je spet pripadla Megi, ki je zaostanek dveh točk s serijo 7:0 spremenila v drobno vodstvo za zadnji del. Z dvema trojkama Luke Lapornika so vnovič povedli krkaši, v rahli prednosti so bili kasneje domači, ki pa so štiri minute pred koncem vodili vsega za točko (61:60). Nobena od ekip ni popuščala in Jan Kosi je dobro minuto pred koncem zadel za 64:64. Sledili sta trojki Mateja Rudana in Roka Stipčevića, potem ko je Lapornik zgrešil zadnji met, pa podaljšek.

Ko je Stipčević v dodatnem delu zadel prosta meta, nato pa še trojko, so gostje zadihali lažje. To pa so bili štiri minute in 19 sekund pred koncem zadnji Krkini koši. Dayson Smith je poskrbel za izenačenje, odločilni prosti met pa je v dvorani Ranko Žeravica v Beogradu zadel Boriša Šimanić dve minuti pred koncem.

ABA, 3. kolo:

Mega Beograd - Krka Novo mesto 73:72* (20:17, 16:16, 18:16, 13:18, 6:5)
Smith 17 (7 as), Simanić 13 (7 sk); Stipčević 25 (6 sk), Lapornik 15 (8 sk).

Budućnost Podgorica - Split 75:66 (23:18, 21:20, 16:20, 15:8)
Igokea Aleksandrovac - Crvena zvezda Beograd 75:68 (21:14, 23:8, 10:22, 21:24)
Mornar Bar - Borac Čačak 85:90 (22:23, 15:22, 18:15, 30:30)
Partizan Beograd - Studentski centar Podgorica 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13)
Zadar - Cibona Zagreb 67:68 (18:14, 17:20, 13:13, 19:21)