LeBron in Kobe poražena

V košarkarski ligi NBA je Goran Dragić k drugi zmagi Phoenixa v 1. krogu končnice proti Portlandu s 108:89 v desetih minutah dosegel 10 točk. Sonca vodijo z 2:1 v zmagah.

V vrstah Phoenixa je zablestel Jason Richardson, ki je za vodstvo z 2:1 v zmagah, Portlandu nasul 42 točk. Sonca so prevladovala vse od začetka in vodila že za 32 točk. Po treh zaporednih zadetih metih za tri točke Španca Rudyja Fernandeza se je Portland v zadnji četrtini približal na 11 točk (91:80), a gostitelji niso dovolili presenečenja, kot na prvi tekmi, ko je Portland slavil zmago s 105:100. Pri Phoenixu se je strelsko izkazal še Amar'e Stoudemire z 20 točkami, Steve Nash pa je 13 točkam dodal še 10 podaj. Pri poražencih, ki bodo četrto tekmo igrali pred domačimi navijači, je največ, 17 točk dosegel LaMarcus Aldridge.

Durant zasenčil Bryanta
Košarkarji Oklahoma Cityja so na krilih najboljšega strelca rednega dela lige NBA Kevina Duranta v tretji tekmi prvega kroga končnice prvič premagali LA Lakers. Košarkarji Oklahome so s pomočjo 29 točk in 19 skokov Duranta Jezernike premagali z 101:96. Pri zmagovalcih se je izkazal še Russell Westbrook, ki je v statistiko vpisal 27 točk. Prvi zvezdnik Lakers Kobe Bryant (24 točk) je 13,5 sekunde pred koncem tekme znižal na 98:96, a je Durant do konca zadel tri od štirih prostih metov, pri aktualnih prvakih lige pa sta Ron Artest in Jordan Farmar zgrešila meta za tri točke in zapravila možnosti za tretjo zaporedno zmago nad Oklahomo. Pri poražencih se je poleg Bryanta s 17 točkami in 15 skoki izkazal Pau Gasol, Saše Vujačića pa Phil Jackson ni uvrstil v ekipo za tekmo.

14 trojk Clevelanda premalo
Najboljše moštvo rednega dela lige Cleveland je kljub 14 zadetim metom za tri točke v Chicagu v tretji tekmi prvega kroga končnice doživel prvi poraz. Biki so bili boljši s 108:106. Derrick Rose je z odlično predstavo in 31 točkami gostiteljem v zadnji četrtini zagotovil 13 točk prednosti, a je LeBron James (39 točk) je na izziv odgovoril s 13 točkami v odločilnih minutah in Cleveland držal v igri vse do zadnjega piska sirene. Mo Williams je s trojko tri sekunde do konca Cleveland pripeljal le do točke zaostanka, v zadnji sekundi pa je Anthony Parker zgrešil met za zmago s polovice igrišča.