Luka Dončić besnel po tekmi: "Takšna so pravila v NBA!"

Sodniki so poskrbeli za poraz Dončićevega Dallasa, medtem ko se je Dragićev Miami veselil zmage.

Košarkarji iz Dallasa so na domačem parketu morali priznati premoč Indiani, ki je slavila s 112:109. Slovenskega zvezdnika teksaške ekipe Luko Dončića so malenkosti ločile od novega trojnega dvojčka, na koncu je Ljubljančan v 36:16 minute dosegel 36 točk, 10 skokov in osem podaj.

Luka izjemen Dončić dobil tri udarce v obraz, sodniki pa...

Slovenski košarkarski čudežni deček, sicer vodilni strelec Dallasa in skupno šesti v severnoameriški ligi NBA v tej sezoni, je bil po koncu tekme besen kot ris, saj je v telesno izjemno zahtevnem in grobem obračunu dobil kar tri udarce v obraz, a je sodniška piščalka venomer ostala nema.

V zadnji četrtini je celo začel krvaveti iz ustnice po udarcu Victorja Oladipa s komolcem, že celotno sezono pa je tarča brutalnih obrambnih prijemov nasprotnih ekip.

"Med tekmo sem prejel kar tri udarce v obraz. Mislim, da bi si sodniki morali ogledati posnetke tovrstnih prekrškov in jih tudi ustrezno kaznovati, vsaj takšno je pravilo v NBA," je bil po tekmi jezen 21-letni Ljubljančan, ki je v končnici razburljivega dvoboja skušal izsiliti podaljšek, a je dvakrat zgrešil meta za tri točke. Na poti v slačilnico je cinično pripomnil, da Dallas v tej sezoni na vsaki tekmi igra proti osmim igralcem, torej petim igralcem nasprotne ekipe in trem sodnikom.

Na veliko sceno severnoameriške lige NBA je stopil tudi Goran Dragić, njegov Miami pa je slavil v Washingtonu s 100:89. Prvi zvezdnik floridske ekipe Jimmy Butler ni imel svojega dne, saj je dosegel zanj skromnih devet točk, zato pa je sijajno predstavo prikazal Bam Adebayo in dosegel 27 točk ter pobral 14 žog pod obema obročema. Goran Dragić je za zmago v 23:25 minute prispeval 11 točk, štiri skoke in tri podaje.

Miami je z 41 zmagami in 23 porazi trenutno četrta ekipa v vzhodni konferenci, Dallas (39-26) pa je na sedmem mestu v zahodni konferenci.

Los Angeles Lakers so v mestnem obračunu trenutno vodilnih ekip zahodne konference premagali Los Angeles Clippers s 112:104. Neustavljiva je bila domača naveza LeBron James-Anthony Davis, ki je skupno dosegla kar 58 točk. Kralj James je dosegel 28 točk, devet podaj in sedem skokov, Davis pa 30 točk in osem skokov. Pri osmoljencih dvoboja ekip iz mesta angelov je Paul George dosegel 31, Kawhi Leonard pa 27 točk.

Na sporedu je bilo še osem tekem. Milwaukee, vodilna ekipa vzhodne konference je v odsotnosti svoje poškodovane prve violine Giannisa Antetokounmpa, v Arizoni izgubila proti Phoenixu s 131:140. Najbolj učinkovit strelec domače ekipe je bil Devin Booker, ki je dosegel 36 točk, od tega 20 v prvi četrtini.

Bravo! Slovenec MVP finala, navdušeni Dončić hitro tvitnil NBA Boj za MVP: Giannis, LeBron in Luka

Na domačem igrišču je spodrsnilo tudi Bostonu. Od tretjeuvrščene ekipe vzhoda je bila boljša Oklahoma, ki je slavila s 105:104, medtem ko je lanski prvak Toronto v kalifornijski prestolnici ukanil Sacramento s 118:113 in se utrdil na drugem mestu vzhodne konference.

Cleveland je v podaljšku strl odpor San Antonia in zmagal s 132:129, New York je bil boljši od Detroita s 96:84, Brooklyn pa od Chicaga s 110:107. New Orleans je v gosteh premagal Minnesoto s 120:107, Orlando pa Houston s 126:106.