Man City blizu naslova, novo razočaranje za Man Utd

V elitni angleški Premier League so bile v nedeljo odigrane tri pomembne tekme 36. kola.

Manchester United je na zadnji tekmi 36. kola gostil Chelsea v srečanju, ki je imelo velik pomen za uvrstitev med prvo četverico in s tem v Ligo prvakov.

Tekma se je končala z neodločenim izidom (1:1), po katerem so Londončani ostali četrti, "rdeči vragi" pa šesti. Razlika med ekipama je še naprej tri točke v korist "modrih".

Domači so povedli v 11. minuti, po akciji Luka Shawa na levi je zadel Juan Mata. Gostje so izenačili ob koncu prvega polčasa, napako vratarja Davida de Gee je izkoristil Marcos Alonso. V drugem polčasu je United iskal še en zadetek, toda mreži se nista več zatresli.

Video Slovenec uprizoril "blitzkrieg" za veliko zmago

Manchester City je  gostoval v Burnleyu in po dominaciji vknjižil vse tri točke (0:1), tako da ima pred zadnjima dvema tekmama minimalno prednost pred Liverpoolom, ki je že v petek visoko odpravil Huddersfield Town (5:0). City lahko z zmagama proti Leicestru in Brightonu v zadnjih dveh kolih postane prva ekipa v poslednjih desetih letih, ki bi ubranila naslov angleških prvakov.

"Meščani" so bili skozi celotno tekmo boljši tekmec od Burnleya in do zasluženega zadetka prišli sredi drugega polčasa, ko se je v kazenskem prostoru dobro znašel Sergio Agüero.

Premierliga Liverpool po napaki Slovenca do najhitrejšega zadetka v svoji zgodovini

Še en udarec v boju za Ligo prvakov je doživel Arsenal, z igralcem manj je klonil proti Leicester Cityju (3:0). Že v prvem polčasu so "topničarji" ostali brez izključenega Ainsleya Maitland-Nilesa, v nadaljevanju pa je "lisjake" v vodstvo popeljal Youri Tielemans, nato je dvakrat zadel še Jamie Vardy.