Maribor še drugič premočan za Olimpijo

Košarkarji Maribor Messerja so v 9. krogu lige Telemach za prvaka premagali Union Olimpijo z 72:67 (12:24, 31:35, 46:50). Krka je v petek visoko premagala Zlatorog (91:79), Domžalčani pa so bili boljši od Tajfuna (76:68).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli nov šokanten poraz z Mariborom, ki ima lahko hude posledice, če Ljubljančani v zadnjem krogu ne bodo premagali do zdaj neporažene Krke in če bo Maribor Messer v gosteh premagal že za polfinale odpisani Tajfun. Zeleno-beli lahko tako zdrsnejo na tretje mesto v ligi Telemach za prvaka, kar bi pomenilo, da se lahko v ligo Aba uvrstijo le v primeru osvojitve državnega naslova.

Poraz na prvi tekmi v Stožicah za mlado ljubljansko zasedbo očitno ni bil dovolj resno opozorilo. Srečanje v dvorani Tabor so sicer začeli dobro, dobili prvo četrtino z dvanajstimi točkami prednosti, nato pa se je začela rapsodija košarkarjev Messerja. Z agresivno obrambo so goste odrezali od koša, tako da so ti v naslednjih 27 minutah dosegli vsega 26 točk.

V 29. minuti so Ljubljančani še vedno vodili s 50:43, nato pa je Messer naredil delni rezultat 16:1 in imel v 37. minuti osem točk prednosti (59:51). Od preobrata se gostje niso več pobrali. Kanček upanja jim je v zadnji minuti vlil Sasu Salin s trojko za 66:63, toda v sklepnih sekundah so bili domačini zbrani in s črte prostih metov potrdili odmevno in zasluženo zmago.

Zadnji krog lige Telemach za prvaka je na sporedu v torek, 30. aprila. Union Olimpija bo ob 20. uri v Stožicah gostila Krko, ki si je že zagotovila prvo mesto, Maribor Messer pa bo pol ure prej gostoval v Šentjurju.