Matavž zabil ob porazu, razočaranje za Keka

Odigrane so bile tekme prve kola v vseh skupinah drugega najmočnejšega evropskega nogometnega tekmovanja.

V skupini A je Villarreal doma pričakovano premagal kazahstansko Astano (3:1), praška Slavia je bila na domači zelenici boljša od telavivskega Maccabija (1:0).

V skupini B je kijevski Dinamo po preobratu ugnal albanski Skënderbeu (3:1), beograjski Partizan pa je remiziral na gostovanju v Švici pri Young Boys (1:1).

Skupina C se je začela z malce presenetljivo zmago Brage pri Hoffenheimu (1:2) in remijem med turškim Başakşehirjem in bolgarskim Ludogorcem (0:0).

Maribor Po tekmi tišina v garderobi

V skupini D je Rijeka pod vodstvom Matjaža Keka (Matica Črnica ni bilo v postavi) gostila atenski AEK in vpisala poraz (1:2), edini gol za Hrvate je zabil branilec Josip Elez. Na drugi tekmi te skupine je AC Milan v gosteh visoko odpravil dunajsko Austrio (1:5).

V skupini E je Atalanta (Josip Iličić je poškodovan, Jasmin Kurtić je igral od 82. minute) suvereno premagala Everton (3:0), medtem ko sta Apollon Limassol in Lyon na Cipru remizirala (1:1).

Skupina F ni prinesla niti enega zadetka. København (Benjamin Verbič je igral vso tekmo) doma ni zlomil odpora moskovske Lokomotive (0:0), češki Zlín doma ni zmogel streti moldavskega Šerifa (0:0).

Visoka zmaga Mevlje, Vitesse klonil z Laziem

V skupini G je FCSB (nekdanja Steaua) zlahka ugnala češko Viktorio (3:0), Hapoel Be'er Sheva, ki je v kvalifikacijah za Ligo prvakov izpadel proti Mariboru, pa je bil boljši od švicarskega Lugana (2:1), pri katerem je Domen Črnigoj igral v prvem polčasu.

V skupini H je Crvena zvezda doma remizirala z belorusko ekipo BATE Borisov (1:1), čeprav je imela obilo priložnosti za slavje. Arsenal je po preobratu premagal Köln (3:1), pri katerem Dominika Maroha ni bilo v ekipi.

Skupina I se je odprla z domačo zmago Marseilla nad Konyapsorjem (1:0), za Turke je Nejc Skubic odigral celotno srečanje. Vitória Guimarães in Salzburg sta remizirala (1:1).

"Smo prvi v skupini" Milanič zadovoljen, malo manj igralci

V skupini J je švedski Östersunds v gosteh premagal ukrajinsko Zorjo (0:2), berlinska Hertha in bilbajski Athletic pa sta odigrala neodločeno (0:0).

Skupina K je prinesla visoko zmago Nice pri belgijskem Zulteju (1:5) in poraz Vitesseja doma proti Laziu (2:3). Za Nizozemce je prvi gol po predložku z desne iz bližine zabil Tim Matavž, igral je do 79. minute.

V skupini L je Zenit (Miha Mevlja je igral do 82. minute) prepričljivo odpravil Vardar (0:5), Real Sociedad pa je brez težav ugnal norveški Rosenborg (4:0).