Medveščak le še korak za Olimpijo

Foto: Žurnal24 V šestih medsebojnih srečanjih je Medveščak Salzburg ugnal le enkrat. (Foto: 24s
Hokejisti Medveščaka z gostovanjem v Salzburgu v svoji prvi sezoni začenjajo polfinale lige Ebel. Kljub vlogi avtsajderja Zagrebčani pokajo od optimizma.
Oglej si celoten članek

"Da, imajo največ denarja, najbolj plačane hokejiste in boljše rezultate od nas. So najboljši v ligi? Seveda ne. Mi smo najboljši," pred prvo polfinalno tekmo proti Salzburgu pravi Medveščakov zvezdnik Joel Prpić.

Medvedi so imeli pred prvim obračunom dva dni odmora, a vseeno odlično razpoloženi potujejo v Avstrijo, z zmago v polfinalu pa bi izenačili dosežek Olimpije, ki se je v svoji premierni sezoni v ligi Ebel uvrstila v finale.

"Na začetku sezone smo se težko kosali s Salzburgom. Izgubili smo z 9:3, a smo zdaj veliko močnejši. Od vseh polfinalistov smo v najboljši formi," je optimističen Prpić. Največje zasluge za vzpon forme moštva hrvaški mediji in igralci pripisujejo trenerju Tedu Satorju. "Odlično je tempiral formo. Ključne igralce je uspel na nekaterih manj pomembnih tekmah spočiti," dodaja Prpić, ki ni pozabil na izjemne četrtfinalne predstave mladega slovenskega vratarja Gašperja Krošlja, ki je v golu zamenjal rojaka Roberta Kristana. 23-letni Krošelj, ki je proti Gradcu nekajkrat ubranil nemogoče strele, pred nadaljevanjem pravi: "Mislim, da nas bodo tako kot hokejsiti Gradca tudi Salzburžani podcenjevali. To je za nas velika priložnost. Doma so zastrašujoče močni, vendar pa jih bomo presenetili."

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.