Nemški prvenec, Fak ostal brez zasledovanja

Biatlonska karavana je v teh dneh aktivna v avstrijskem Hochfilznu.

Johannes Kühn je na sprinterski 10-kilometrski tekmi Nemčiji priboril prvo letošnjo zmago v biatlonskem svetovnem pokalu. Šveda Martina Ponsiluomo je prehitel za 14,3 sekunde, oba sta morala po enkrat v kazenski krog, z brezhibnim streljanjem pa je z zaostankom 20,5 sekunde tretje mesto osvojil Belorus Anton Smolski. Močno so tokrat razočarali favorizirani Norvežani, saj se je med najboljših 15 zavihtel le Tarjei Boe, ki je bil peti.

Tridesetletni Bavarec Kühn je do prve zmage v karieri prišel predvsem po zaslugi hitrega teka, posebej pa je presenetil z dosežkom v zadnjem krogu. "Bolje sem razdelil moči kot nazadnje. In potem je lažje in tudi več uživanja na progi," je to za nemško televizijo pokomentiral zmagovalec, ki se je v zadnjem krogu otresel tudi napada aktualnega svetovnega prvaka s Pokljuke. Prvič v karieri je bil na stopnički tudi Smolski.

Med Slovenci je do prvih točk v sezoni prišel Klemen Bauer z enim kazenskim krogom in zaostankom 1:24 minute na 35. mestu, Rok Tršan je brez napake na strelišču zasedel 44. mesto, Miha Dovžan je bil 57., Lovro Planko 59. in Jakov Fak 68., s čimer se ni uvrstil niti na zasledovanje.

Fak je bil tokrat na strelišču nenatančen trikrat. Leže je zgrešil en strel, stoje dva, tekaško pa ni v nekdanji formi, s katero je lahko kompenziral katerega od kazenskih krogov. Skupna lastnost vseh slovenskih tekmovalcev je bila, da so močno izgubljali v sklepnem krogu.