Đoković ni več prvi igralec sveta

Menjava na teniškem prestolu.

Ruski teniški igralec Danil Medvedjev je danes tudi uradno postal nova številka 1 na svetu. Srb Novak Đoković se tako po 361 tednih na čelu lestvice poslavlja s položaja.

Medvedjev je sicer na mastersu v Acapulcu prišel do polfinala, kjer ga je - tako kot v finalu odprtega prvenstva Avstralije - zaustavil Španec Rafael Nadal.

Medvedjev pa je postal prvi igralec sveta po porazu Đokovića v četrtfinalu Dubaja. Štiriintridesetletni Srb, ki je zaradi necepljenosti proti koronski okužbi ostal brez nastopa na OP Avstralije, je bil številka 1 rekordnih 361 tednov.

Za vodilnima dvema je na tretjem mestu ostal Nemec Alexander Zverev, ki si je minuli teden zaradi napada na sodnika prislužil izključitev s turnirja v Acapulcu.

ATP Prva kazen za odmeven incident Grozljiv izpad Škandal, kot ga še ni bilo: z loparjem nad sodnika!

Četrti je po novem Nadal, ki je pridobil eno mesto. Izkušeni Španec, z 21 osvojenimi turnirji za grand slam najboljši v zgodovini, je v Acapulcu osvojil še svoj tretji turnir letos. Pred OP Avstralije je zmagal tudi na pripravljalnem turnirju v Melbournu.

Na novo se je v deseterico prebil Poljak Hubert Hurkacz, polfinalist Dubaja, turnirja, ki ga je osvojil Rus Andrej Rubljov. Slednji, ki je v Dubaju javno izrazil nasprotovanje ruski vojni nad Ukrajino, je pridobil eno mesto in je po novem šesti igralec sveta.

Najboljši Slovenec Aljaž Bedene je zdrsnil na 136. mesto, Blaž Rola je 179. To sta edina Slovenca med prvimi 350 igralci sveta.