Oblak klonil po edinem resnem strelu, Barça izvlekla remi

Jan Oblak proti Barceloni ni imel veliko dela.
Sobotni spored španske La Lige se je sklenil z derbijem v Madridu.

Atlético Madrid je na svojem stadionu Wanda Metropolitano gostil Barcelono in v precej dolgočasni tekmi, ki se je razživela le v zaključku, prišel do neodločenega izida (1:1). Katalonci in Madridčani so z delitvijo plena Sevilli ponudili priložnost, da v letos sila izenačenem prvenstvu skoči na vrhu.

Atletico Trener Simeone spregovoril o Oblaku in njegovi pogodbi

V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala resne situacije za gol. Barcelona je imela žogo več v svoji posesti, a Jana Oblaka ni ogrozila.

V nadaljevanju so Madridčani v protinapadu enkrat prišli blizu vodstva, v 77. minuti pa povedli, ko je po predložku Antoina Griezmanna iz kota z glavo zadel Diego Costa.

Katalonci so krenili po izenačenje in šele v 82. minuti prvič streljali v Oblakov okvir, Leo Messi je s prostega strela zgolj ogrel Oblakove dlani. V 90. minuti pa je Messi lepo zaposlil Ousmana Dembéléja, ta je žogo poslal med Oblakovima nogama v mrežo in postavil končni izid.

Uefa in Real Zavračajo obtožbe, da so bili tiho v primeru Ramos

Kljub novemu porazu pa je le pet točk od Barcelone oziroma štiri od Atlética oddaljen Real Madrid. Slednji je gladko klonil na gostovanju pri Eibarju (3:0) in še naprej išče pot iz krize.

Za Baske je že v prvem polčasu zabil Gonzalo Escalante, v nadaljevanju sta zmago eibarja potrdila Sergi Enrich in Kike.