Odgovor legendi, ki se je lotila Pogačarja: Postaja nekoliko star

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Nekdanji italijanski kolesar se ne strinja z mnenjem belgijske legende.
Oglej si celoten članek

Legendarni belgijski kolesar Roger De Vlaeminck je pred dnevi v pogovoru za  Het Laatste Nieuws med drugim izjavil, da nihče ne bi smel primerjati Tadeja Pogačarja z njegovemu velikim rivalom Eddyjem Merckxom.

"Neumnost! Pogačar ne bi smel Merckxu niti zavezati čevljev," je na svoj zdaj že prepoznaven način dejal štirikratni zmagovalec spomenika Pariz  Roubaix.

Na njegove besede se je zdaj odzval Riccardo Magrini, nekdanji kolesar, ki je dirkal tudi v času De Vlaemincka in med drugim dobil etapi na Giru in Touru. Po koncu tekmovalne kariere je postal športni direktor in komentator na Eurosportu.

"Rogerja sem vedno spoštoval kot kolesarja, vedno sva imela tudi dobre odnose, a njegovi komentarji o Pogačarju se mi zdijo povsem neumestni. Pravzaprav je absurdno primerjati različna obdobja, preveč stvari se je namreč spremenilo - prestave, način treningov, prehrana... Merckx je bil Merckx, Hinault je bil Hinault, Pogačar je zdaj Pogačar. Pika!" se je na izjave Monsieurja Paris–Roubaix odzval Magrini.

Foto: Profimedia Roger De Vlaeminck and Eddy Merckx

"Morda Roger postaja nekoliko star, recimo temu tako. Ko postajaš starejši, se osredotočiš na reči, ki si jih sam dosegel," je še dejal zdah 70-letni Italijan, ki je osem let mlajši od legendarnega Belgijca.

"Osebno uživam v modernem kolesarstvu in sem navdušen nad Pogačarjevimi predstavami. Ne razumem tistih, ki pravijo, da nima pravih rivalov, da dirke naredi dolgočasne. Moderno kolesarstvo je polno fenomenalnih kolesarjev. Ljudje pozabljajo, kako taktično in psihično naporen je moderni šport. Peloton je po kakovosti globji kot prej in dominacija, ki jo kaže Pogačar, ni enostavna."

O primerjavah med Pogačarjem in Meckxom je Magrini še dodal: "To je tako, kot če bi se spraševali, kako bi se v modernem nogometu, proti modernim obrambam, odrezala Diego Maradona in Omar Sivori. Roger je bil velik šampion in prepričan sem, da bi mu to uspevalo v vseh obdobjih, a nima smisla govoriti o tem, da se ga Pogačar ne bi mogel otresti. Sam raje uživam v predstavah sedanjih asov, enako pa sem počel tudi ob dirkah prejšnjih šampionov."

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.