Ose popikale tudi Trimo

Rokometaši Gorenja po prvem delu 1. SRL ostajajo neporaženi. Ose so v 16. kolu ugnale še Trimo (37:33) in imajo pred drugouvrščenim Cimosem kljub tekmi manj kar pet točk prednosti.

Gorenje je v derbiju 16. kola 1. SRL dokaj prepričljivo odpravilo s Trimom. Trebanjci so sicer na začetku srečanja povedli s 3:0, vendar so jih ose hitro ujele in si do konca prvega polčasa priigrale tri zadetke prednosti (21:18). V drugem polčasu so Velenjčani še dodatno stopili na plin in že vodili z desetimi zadetki prednosti. Trebanjci so se do konca sicer uspeli približati, a so varovanci Branka Tamšeta tekmo rutinirano pripeljali do konca in slavili novo zmago. Pri gostih je z 12 zadetki blestel Staš Skube. Rokometaši Gorenja tako še naprej edini ostajajo neporaženi v prvem delu prvenstva.

Drugovurščeni Cimos Koper je tokrat s 34:29 ugnal Ribnico in ohranil zaostanek petih točk za vodilnim Gorenjem. Tretjeuvrščeno Celje PL je bilo v gosteh s 36:33 boljše od Šmartnega, ki z le tremi osvojenimi točkami počasi pluje proti drugi ligi.

Rokometaši po odigranem 16. kolu odhajajo na enomesečni premor, ki ga bodo izkoristili za nabiranje novih moči pred drugim delom prvenstva.