Petar Stojanović z zadetkom eden ključnih členov velikega preobrata

Stojanović z golom pomagal Empoliju do zmage.

Nogometaši Empolija so v 16. krogu italijanske lige gostili Udinese in ga premagali s 3:1 za sedmo zmago v sezoni in 11. mesto na lestvici.

Empoli se je znašel v zaostanku v 22. minuti po golu Gerarda Deulofeua, toda slovenski reprezentant Petar Stojanović je domačim v 50. minuti priigral izenačenje, v 60. minuti pa je Nedim Bajrami poskrbel za preobrat. Andrea Pinamonti je v 78. minuti potrdil zmago domačih, pri katerih je Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa je v igro vstopil v 72. minuti.

Ob 20.45 bo še tekma Cagliari - Torino.

Že v soboto je Milan z zmago z 2:0 proti Salernitani Vida Belca splezal na vrh lestvice, kjer ima 38 točk, točko manj ima njegov mestni tekmec Inter Samirja Handanovića, ki je prav tako v soboto s 3:0 v gosteh ugnal Romo.

"Utihni!" Allegri besno odrinil svojega igralca, ta se mu ni pustil

Do tega kroga vodilni Napoli pa je zdrsnil na tretje mesto, potem ko ga je ugnala četrtouvrščena Atalanta s 3:2, pri čemer je Josip Iličić podal pri zadnjem golu ekipe iz Bergama. Ta ima sicer sedem točk prednosti pred petouvrščenim Juventusom, ki je premagal Genoo z 2:0.

Od Slovencev se je v nedeljo z golom izkazal Domen Črnigoj, a je njegova Venezia doma izgubila proti Veroni s 3:4.