Pol ducata golov na derbiju v Milanu

Sklepna tekma 5. kola italijanskega prvenstva je postregla z zanimivo predstavo.

Na San Siru sta se srečala AC Milan in AS Roma ter se razšla z remijem (3:3). Domači so izpustili šele prve točke v letošnji sezoni, a vseeno ostali na vrhu lestvice. Rimljani so s točko skočili v zgornji del tabele.

Medijska vojna Minister udriha po Ronaldu, odprta preiskava

Že v drugi minuti je Zlatan Ibrahimović iznajdljivo povedel domače v vodstvo po asistenci Rafaela Leãa, a je po nepazljivosti obrambe Milana kmalu izenačil Edin Džeko.

Na začetku nadaljevanja je za novo vodstvo Milančanov, spet po podaji Leãa, zabil mladi Belgijec Alexis Saelemaekers, še drugič pa je po sporno dosojeni enajstmetrovki izenačil Jordan Veretout.

Milan je znova povedel, potem ko je Ibrahimović izkoristil še eno dvomljivo najstrožjo kazen, v 84. minuti pa je končni izid po kotu postavil mladi branilec Rome Marash Kumbulla.