Senzacija v Osijeku, slavje v Splitu in Beogradu

Znani so vsi udeleženci play-offa za Ligo Evropa.

Hajduk Split je na razprodanem Poljudu (Uefa je na začetku tedna preklicala kazen, po kateri bi tribune samevale) premagal Brøndby (2:0) in se uvrstil v nadaljevanje tekmovanja, saj je na Danskem iztržil remi brez golov. Dalmatinci so prevladovali skozi celotno srečanje in z dvema goloma Anteja Ercega zasluženo slavili.

Liga Evropa Podvig Domžal, šokirani Nemci na kolenih!

Še večji skalp si je priboril Osijek. Slavonci so sloviti PSV Eindhoven z 0:1 premagali že na Nizozemskem, vajo pa so ponovili v svojem Gradskem vrtu (1:0). Edini gol je v 25. minuti z lepo izvedenim prostim strelom zabil Petar Bočkaj

Dinamo Zagreb je na gostovanju pri norveškem Oddu branil prednost 2:1 s prvega srečanja in kljub številnim zapravljenim priložnostim in nespametni izključitvi Danija Olma z remijem (0:0) uspel napredovati.

Srbski in makedonski predstavnik naprej

Crvena zvezda je precej lažje od pričakovanj izločila praško Sparto. Že v Beogradu so Srbi slavili z 2:0, na Češkem pa po golu Richmonda Boakyeja v prvem polčasu še drugič vzeli mero (0:1) moštvu pod vodstvom Andree Stramaccionija.

Shkëndija iz Tetova je gostila litovski Trakai in lovila zaostanek 2:1 s prve tekme, v Strumici, kjer se je igralo povratno srečanje, pa so podprvaki Makedonije zanesljivo slavili (3:0) in si priborili play-off. En gol je zabil Besart Ibraimi, dva pa Ferhan Hasani.

Milan zlahka, slovo Bordeauxa

Močno okrepljeni AC Milan je na San Siru še drugič ugnal moštvo Universitatea Craiova (2:0) in Romune izločil s skupnim izidom 3:0. Zabila sta Giacomo Bonaventura v prvem in Patrick Cutrone v drugem polčasu.

V boju z bilbajskim Athleticom je izpadla še ena romunska ekipa, bukareštanski Dinamo je v Baskiji klonil (3:0) in se poslovil s skupnim porazom 1:4.

Francoski velikan Marseille je z remijem (0:0) na gostovanju pri Oostendeju ubranil prednost 4:2 s prve tekme, medtem ko je še en kolektiv iz Ligue 1 - Bordeaux, klonil pri madžarskem Videotonu (1:0) in izpadel, potem ko je doma zmagal z 2:1.

Fenerbahçe je stežka izločil graški Sturm, Zenit St. Peterburg je trepetal proti Bnei Yehudi, zelo napeto pa je bilo na obračunu med ekipama Skënderbeu in Mladá Boleslav, Albanci so Čehe ugnali po streljanju enajstmetrovk. Everton, spet z Waynom Rooneyem v postavi, je še drugič premagal slovaški Ružomberok.