Šestica Barçe, nova "ničla" Oblaka

V 24. kolu španskega prvenstva je Barcelona doma visoko premagala Celto (6:1). Atlético je slavil pri Getafeju (0:1). Granada je bila poražena pri Sociedadu (3:0).

Barcelona še naprej zanesljivo drži vrh španske La Lige. Tokrat so Katalonci doma visoko ugnali Celto (6:1). Po prvem polčasu sicer ni kazalo na tako gladko zmago, saj je zadetek Lea Messija izničil John Guidetti s strelom iz enajstmetrovke.

Po odmoru so domači strnili vrste in s tremi zadetki Luisa Suáreza prišli do neulovljive prednosti, končni izid pa sta ob koncu postavila hrvaški vezist Ivan Rakitić in Brazilec Neymar.

Oblak spet nepremagan

Madridski Atlético je s slavjem pri sosedu Getafeju (0:1) ostal prvi zasledovalec Barcelone, ima tri točke manj ob odigrani tekmi več.

Jan Oblak je že 15. v sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, a še enkrat več ni imel veliko dela. Edini gol na tekmi je v drugi minuti zabil Fernando Torres

Granada, pri kateri Rene Krhin ni igral, je bila zanesljivo poražena pri Real Sociedadu (3:0). Sevilla je z zmago nad Las Palmasom (2:0) ostala v stiku z vrhom, Eibar pa je skočil na šesto mesto s tremi točkami proti zadnjeuvrščenemu Levanteju (2:0).

Real ostal v stiku

Že v soboto je Real Madrid doma ugnal bilbajski Athletic (4:2). "Beli balet" ima točko manj od Atlética in štiri manj od Barcelone.

Končno je svojo žrtev našla Valencia. Gary Neville je svojo prvo trenersko zmago vpisal na domačem srečanju proti v krizo zapadlemu Espanyolu (2:1).