Shiffrinova suverena, Hrovatova v deseterici

Alpske smučarke so se v Lienzu pomerile v slalomu. Na vrhu nič novega.

Tretji slalom za svetovni pokal alpskih smučark v Lienzu ni ponudil s kakšnim posebnim presenečenjem. Američanka Mikaela Shiffrin je ubranila prednost s prve vožnje ter slavila zmago s 61 stotink prednosti pred drugouvrščeno Slovakinjo Petro Vlhovo. Tretje mesto na zadnji ženski tekmi v letu 2019 je pripadlo Švicarki Michelle Gisin (+1,72).

Slovensko slalomsko čast je ubranila Meta Hrovat, ki je bila z zaostankom 2,70 sekunde deseta. Ana Bucik, Maruša Ferk in najmlajša predstavnica slovenske ženske ekipe 18-letna Neja Dvornik se niso prebile v prvo trideseterico.

Slovenske barve v finalu tretjega slaloma sezone je zastopala zgolj Hrovatova, ki je v soboto z 11. mestom na veleslalomu poskrbela za slovenski smučarski dosežek dneva. Temu je zdaj dodala še deseto mesto za drugi najboljši slalomski dosežek v svetovnem pokalu, potem ko je bila osma marca v Špindlerjevem mlinu. Tekmovalka iz Podkorena je v finalu le osvojila svoje prve slalomske točke v tej zimi. Na slalomih tako v Leviju kot tudi v Killingtonu je ostala brez njih.

Alpska kombinacija Še ena slaba predstava Slovencev

Na vseh treh slalomih v tej zimi je slavila Mikaela Shiffrin. Vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala alpskih smučark je v Lienzu za popoln konec leta osvojila dvojček zmag. V soboto je bila najhitrejša tako v prvi kot tudi v drugi vožnji za prvo veleslalomsko zmago sezone, nato pa vajo ponovila še v slalomu z najhitrejšima vožnjama.

Shiffrinova je v letu 2019 na tekmah za svetovni pokal kar trinajstkrat stala na najvišji stopnički zmagovalnega odra, ob tem je februarja na svetovnem prvenstvu v Areju osvojila še zlati kolajni v slalomu in superveleslalomu.

Sezona se bo nadaljevala po novem letu s slalomoma na Sljemenu nad Zagrebom.

7. Aline Danioth (Švi)           1:51,36 +02,47 55,98 55,38
8. Mina Fürst Holtmann (Nor)     1:51,43 +02,54 56,16 55,27

5. Michelle Gisin (Švi)        279
6. Mina Fürst Holtmann (Nor)   271