Udrih blestel v Staplesu

Beno Udrih je v Staples Centru košarkarjem Los Angeles Lakers nasul 21 točk in dodal 11 podaj, kar pa ni bilo dovolj za zmago Sacramenta, ki je klonil z 106:100.

Košarkarji Los Angeles Lakers so igrali brez poškodovanega prvega zvezdnika Kobeja Bryanta, ki je na zadnji domači tekmi pred začetkom končnice zaradi poškodbe počival (zvin gležnja in poškodba prsta).

Razpoložen je bil predvsem dvojec Pau Gasol (28 točk) in Shannon Brown (24 točk), tretji strelec moštva pa je bil Saša Vujačić, ki je v 26 minutah dosegel 13 točk in šest skokov. Mariborčan je ob koncu prve in tretje četrtine zadel dva meta ob zvoku sirene! Pri Sacramentu je blestel Beno Udrih, ki je v statistiko vpisal nov dvojni dvojček, 21 točkam je dodal 11 podaj in bil prvi strelec moštva. Slovenski reprezentant ni mogel preprečiti četrtega zaporednega poraza in 11 poraza v zadnjih 12 tekmah. Kralji so v sezoni na 41 tekmah v gosteh zmagali le sedemkrat, tokrat pa se jim je poznala tudi odsotnost novinca in letos prvega zvezdnika Tyreka Evansa, ki je po desetih točkah sezono zaključil z izključitvijo v tretji četrtini. Zaradi jezikanja sodniku si je pri izidu 67:66 prislužil dve zaporedni tehnični napaki.

Učinkovit slovenski večer v ligi NBA je dopolnil Goran Dragič, ki je pri visoki zmagi Phoenixa nad Denverjem v dobrih 18 minutah dosegel 8 točk. Sonca so v pomembni tekmi za četrto mesto in prednost domačega igrišča v končnici v neposrednem dvoboju goste iz Denverja premagala s 123:101. Pri Soncih, ki so na veliki odmor odšli z 21 točkami prednosti, sta blestela Amar'e Stoudemire z 28 točkami in Steve Nash, ki je 18 točkam dodal 10 skokov. Pri poražencih je izstopal Carmelo Anthony z 29 točkami.

NBA
Chicago Bulls : Boston Celtics 101:93
Rose, Hinrich 30; Pierce 28, Allen 25

Golden state Warriors : Utah Jazz 94:103
George 21, Curry 17; Okur 23, Matthews in Miles po 16.

Los Angeles Lakers : Sacramento Kings 106:100
Gasol 28, Brown 24, Vujačič 13, 6 skokov, 2 as. v 26 minutah; Udrih 21, 11 podaj in 2 sk. v 45 minutah, Thompson 19 in 16 sk.

Phoenix Suns : Denver Nuggets 123:101
Stoudemire 26, Nash 18 in 10 as., Dragič 8, 5 as in 3 sk. v 19 minutah; Anthony 29, Billups 16.