V Madridu španske zastave, Barça slavila brez navijačev

V nedeljo se je zaključilo sedmo kolo španskega prvenstva. Katalonski referendum je posegel tudi v nogomet.

Že v soboto je Atlético Madrid z Janom Oblakom zgolj remiziral na bližnjem gostovanju pri Leganésu (0:0) in tako izpustil drugo mesto na lestvici. Prehiteli sta ga Sevilla (Andaluzijci so dobili pokrajinski derbi proti Málagi z 2:0), v nedeljo pa še Valencia ("netopirji" so doma ugnali Athletic Bilbao s 3:2).

V nedeljo je Barcelona, ki sprva v luči množičnih uličnih spopadov ob referendumu o katalonski samostojnosti ni želela igrati srečanja proti Las Palmasu, po dobri predstavi v drugem polčasu zanesljivo ugnala tekmece s Kanarskega otočja (3:0). Na začetku drugega polčasa je zadel Sergio Busquets, ostala dva zadetka je prispeval Leo Messi.

Provokacija gostov Sprememba v zadnjem trenutku! Tekma Barçe brez navijačev!

Na Camp Nouu ni bilo gledalcev, saj španska nogometna zveza ni želela preložiti tekme, Katalonci pa na stadion zaradi varnostnih razlogov niso spustili navijačev.

Isco za prvo domačo zmago Reala

Real Madrid je gostil Espanyol in prišel šele do prve domače prvenstvene zmage v letošnji sezoni (2:0). "Los Blancos" so na petem mestu, sedem točk za vodilno Barcelono.

Tudi Espanyol je klub iz katalonske prestolnice, a, kot je razvidno že iz imena, gre za klub Špancev v Kataloniji. Tako se je na stadionu Santiago Bernabéu odvila krajša manifestacija patriotizma, saj so gledalci množično mahali s španskimi zastavami. Real Madrid in Espanyol na dogajanje na barcelonskih ulicah sicer nista podala nobenega uradnega opredeljujočega komentarja.

Na srečanju je bil Real v prvem polčasu precej boljši in si po pol ure igre prek Isca zagotovil vodstvo. V drugem delu so bili gostje nevarnejši, zapravili so nekaj lepih priložnosti in bili nato v 71. minuti kaznovani, še drugič je bil natančen Isco.

V nedeljo sta bila na sporedu še dva obračuna. Real Betis je v napeti tekmi iztržil točko pri Real Sociedadu (4:4), Villarreal pa je s tremi zadetki Cédrica Bakambuja zlomil Eibar (3:0).