VAR (ne)pravilno krojil veliki derbi

V edinem nedeljskem srečanju angleške Premier League sta se udarila velika rivala Manchester United in Liverpool.

Na Old Traffordu so bili pred tekmo v vlogi favoritov nogometaši Liverpoola, ki so v predhodnih osmih kolih dosegli maksimalen izkupiček. Tokrat so se morali zadovoljiti z remijem (1:1), imeli pa so obilo pripomb na delo sodnika Martina Atkinsona.

Največji derbi Vroče že pred tekmo

V prvem polčasu ni bilo veliko priložnosti. V 36. minuti so domači povedli, potem ko je Daniel James v zaključku protinapada pred vrati našel Marcusa Rashforda, ta pa je zatresel mrežo. Ob ogledu posnetka je postalo jasno, da je zadetku botroval predhoden prekršek nad Divockom Origijem, toda ta se ni zgodil v kazenskem prostoru in gol je, ob silovitih protestih gostov, obveljal.

V finišu prvega dela so zadeli tudi Liverpoolčani, toda gol je bil upravičeno razveljavljen, ker je strelec Sadio Mané ob sprejemanju podaje igral z roko.

V drugem polčasu so bili podjetnejši igralci Liverpoola, na izenačenje pa so čakali vse do 85. minute, ko je obramba Uniteda slabo reagirala po predložku Andrewa Robertsona, kar je izkoristil rezervist Adam Lallana.

Po devetih kolih ima Liverpoola sedaj šest točk naskoka pred drugouvrščenim Manchester Cityjem. Man United ima kar 15 točk manj od Liverpoola in je šele na trinajstem mestu.