Z metom v zadnji sekundi do prvega mesta

V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju sta bili v petek odigrani sklepni tekmi 26. kola.

V Carigradu je Fenerbahçe v derbiju kola pričakal vodilni CSKA. Po izenačenem obračunu so se zmage veselili Moskovčani (79:81) in si praktično že zagotovili prvo mesto po rednem delu.

Prvi polčas so za štiri točke dobili Rusi, v tretji četrtini pa so Turki z odlično obrambo prišli do preobrata. V zadnjem delu igre sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, v poslednjem napadu pa je odgovornost v svoje roke prevzel Nando de Colo in z metom z razdalje pokopal upe domačinov.

Pri Fenerju je Nicolo Melli dosegel 18 točk, Jan Veselý je dodal 13 točk in sedem skokov. Za CSKA je Andrej Voroncevič zbral 17 točk, po dve manj sta prispevala Kyle Hines in Cory Higgins.

Evroliga Trije Slovenci med top 8

Unicaja je doma klonila proti Panathinaikosu (79:90) in se dokončno poslovila od play-offa. Grki, pri katerih sta blestela KC Rivers in James Gist, so v tretji četrtini izničili 12 točk zaostanka, v zadnji pa prišli do ključnega naskoka.

Legenda "Treniral sem Rađo, Kukoča, Divca, Petrovića, ampak Dončić ..."