Za Rijeko na San Siru usodna 94. minuta

Odigrane so bile tekme drugega kola skupinskega dela Lige Evropa.

V skupini A sta s po štirimi točkami na vrhu praška Slavia in Villarreal. Čehi so remizirali v Astani (1:1), Španci pa pri telavivskem Maccabiju (0:0).

V skupini B je Dinamo Kijev še drugič zmagal, tokrat je po preobratu strl Partizan (2:3). Beograjčani so po prvem polčasu vodili z 2:0, v nadaljevanju pa povsem popustili in pred praznimi tribunami (zaradi kazni) zabeležili poraz. Na drugi tekmi te skupine sta Skënderbeu in Young Boys remizirala (1:1).

V skupini C je drugič zapored zmagala Braga, tokrat je bil njena žrtev turški Başakşehir (2:1). Brez točk ostaja Hoffenheim, Nemci so izgubili pri Ludogorcu (2:1).

Liga Evropa Matavž zabil ob porazu, razočaranje za Keka

Skupina D je postregla s pravo dramo. AC Milan je gostil Rijeko in nekaj minut pred koncem zanesljivo vodil z 2:0. Sledilo je hitro izenačenje, zabila sta Maxwell Acosty in Josip Elez iz enajstmetrovke (izsilil jo je Matic Črnic, v igro je vstopil v 80. minuti). Italijani so kljub temu slavili, v 94. minuti je po globinski podaji iznajdljivo zadel Patrick Cutrone (3:2). Na drugi tekmi skupine D je AEK v Atenah prišel do remija proti dunajski Austrii (2:2), oba gola za Grke je zabil Marko Livaja. Milan je na vrhu s šestimi točkami, AEK ima štiri, Austria eno, Rijeka je brez točk.

V skupini E je Atalanta remizirala v Lyonu (1:1) in ostala na prvem mestu. Josip Iličić je za goste igral od 61. minute, Jasmin Kurtić je obsedel na klopi. Spet je razočaral Everton, doma ni uspel premagati ciprskega Apollona (2:2).

Prvo ime skupine F je bil Manuel Fernandes, za moskovsko Lokomotivo je zabil tri gole proti Zlínu in Rusom zagotovil gladko zmago (3:0). København, za katerega je Benjamin Verbič igral do 82. minute, je prišel do točke pri Šerifu (0:0).

V skupini G je FCSB (bivša Steaua) slavila v Luganu (1:2), za Švicarje je Domen Črnigoj igral do 75. minute. Viktoria Plzeň je doma ugnala Hapoel iz Be'er Sheve (3:1).

V skupini H je presenetila Crvena zvezda, Srbi so vzeli vse tri točke v Kölnu (0:1). Edini gol je v 30. minuti zabil Richmond Boakye, pri Nemcih Dominic Maroh ni dobil priložnosti za igro. Arsenal je zanesljivo slavil pri beloruski ekipi BATE Borisov (2:4).

Nemci in Srbi Toliko policistov še ni bilo na tekmi

Skupina I je prinesla minimalno zmago Salzburga nad Marseillem (1:0) in zmago Konyasporja nad Vitório Guimarães (2:1). Za Turke je Nejc Skubic odigral celotno srečanje.

V skupini J je še drugič slavil švedski Östersunds, tokrat je ugnal berlinsko Hertho (1:0). Do treh točk je presenetljivo prišla tudi ukrajinska Zorja, v gosteh je ugnala bilbajski Athletic (0:1).

V skupini K je sta še drugi zmagala Nice in Lazio. Francozi so bili boljši od Vitesseja (3:0), za katerega je Tim Matavž igral vso tekmo, Italijane pa od belgijskega Zulteja (2:0).

Tudi Miha Mevlja je za Zenit v skupini L odigral vso tekmo ob domači zmagi nad Real Sociedadom (3:1). Z enakim izidom (3:1) je Rosenborg premagal makedonski Vardar.