Zmaji klonili proti neposrednim tekmecem za play-off

V 12. kolu regionalne košarkarske lige je bila po Krki neuspešna še Cedevita Olimpija.

Eden od derbijev lige je pripadel Mornarju (88:93), katerega trener Mihailo Pavićević je pred dvobojem opozarjal, da Olimpija trenutno igra bržčas celo najboljšo košarko v ligi.

Video Več kot 100 zaporednih trojk v petih minutah!

V slabi prvi četrtni so Ljubljančani za tri točke metali 1-7, proste mete pa 3-10, na drugi strani so bili precej natančnejši gosti, ki so pobegnili za 18 točk. V drugi četrtini so ušli tudi za 20 točk, sicer pa so Olimpijo ves čas držali na varni razdalji.

V tretji četrtini pa so domači le pokazali boljši obraz in med drugim naredili delni izid 9:0, s katerim so se Mornarju približali na šest točk in napovedali bolj razburljiv zaključek obračuna.

V zadnjih deset minut so šli z -10, se še približali na šest točk, a so gosti vselej pravočasno zadeli in jemali voljo domači ekipi, ki se je šest minut pred koncem spet znašla v zaostanku 16 točk.

Nepopustljivost je domače spet pripeljala bližje, Jarrod Jones bi lahko s prostima metoma 1:17 minute pred koncem poskrbel le za štiri točke razlike, a je oba meta zgrešil, na drugi strani pa je Kenneth Gabriel z zabijanjem Mornar spet popeljal na osem točk razlike. Ko je še s 36 točkami neustavljivi Jacob Pullen položil za 93:83, je bilo upov konec.

Pri domačih je bil s 24 točkami najbolj razpoložen Jaka Blažič, temu je dodal še devet skokov in pet podaj.