Zmaji v zadnji četrtini nasmodili mornarje

Ljubljanski košarkarji so v 8. kolu regionalnega tekmovanja vpisali peto zmago.

Košarkarji Cedevite Olimpije so prvič v sezoni povezali tri zmage. V osmem krogu lige ABA so doma premagali Mornar z dvajsetimi točkami razlike (79:59) in se povzpeli na izkupiček 5-3.

Ljubljančani so po treh relativno izenačenih četrtinah v zadnjih desetih minutah zaigrali bolj agresivno v obrambi in z delnim izidom 16:1 rešili vprašanje zmagovalca. Tri minute pred koncem so vodili z 72:55.

Največ točk je dosegel Jacob Pullen (19), največ skokov je zbral Zach Auguste (10), največ podaj pa je imel Luka Rupnik (7), ki je igral 23 minut, precej več kot običajno, saj se je klub prav danes razšel s prvim organizatorjem igre Marcusom Keenom. Kot je klub zapisal v sporočilu za javnost, Američan ni izpolnil pričakovanj strokovnega štaba.