Zvezda do sedme zaporedne zmage

V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali tri tekme 20. kola.

V Beogradu je Crvena zvezda storila še en velik korak proti Top8, v Pionirju je premagala atenski Panathinaikos (72:66) in Grke preskočila na lestvici.

Srbi so začeli izjemno in povedli s 16:0, toda gostje so se vrnili v tekmo in odločale so zadnje minute. Obramba Zvezde je v zaključku delovala odlično in Beograjčani so se veselili sedme zaporedne zmage, kar je najdaljši niz v letošnjem tekmovanju.

Za Zvezdo je Marko Simonović dosegel 13 točk, 11 jih je dodal Luka Mitrović, Ognjen Kuzmić pa 10 in 14 skokov. Za Pao je Kenny Gabriel vpisal 23, Mike James pa 19 točk.

Mestni derbi Fenerju

Carigrajski mestni derbi se je razpletel po željah favoriziranega Fenerbahçeja (85:80), čeprav je dolgo kazalo na drugačen konec. Galatasaray je namreč po prvem polčasu vodil z 41:54, toda naskoka ni znal zadržati in v končnici so se veselili gostitelji.

Za Fener je Jan Vesely vpisal 20 točk in sedem skokov, Bobby Dixon je dodal 17 točk. Za Galatasaray je Blake Schilb dosegel 21 točk in sedem asistenc, Sinan Güler pa 17 točk in osem asistenc.

Maccabi le našel žrtev

Po seriji slabših predstav je telavivski Maccabi na domačem parketu le prišel do zmage, ugnal je ruski Unics (60:52). Obe ekipi sta še naprej trdno zasidrani v spodnjem delu lestvice.

Za Izraelce, ki so vodili praktično vso srečanje, je Andrew Goudelock dosegel 17 točk, pri gostih pa jih je Orlando Johnson prispeval 13, Keith Langford pa 12 ob petih skokih.