Melody je premagala pirate

Foto: Žurnal24 Šest piratov je napadlo ladjo Melody.
Italijanska potniška ladja se je, zahvaljujoč ravnanju kapitana, izognila napadu somalijskih piratov, ki so se po izgubljenem boju umaknili.
Oglej si celoten članek

Kapitan ladje Ciro Pitno je pojasnil, da se je šest piratov približalo ladji Melody in jo začeli obstreljevati. Vendar so varnostniki na potniški ladji streljali nazaj in so se pirati umaknili. Kot je pojasnil kapitan, ni bil nihče od 1500 potnikov in članov posadke ranjen ali poškodovan.

Pirati so ladjo, ki je bila na križarjenju iz Južne Afrike v Italijo in na poti v jordansko pristanišče Aqaba, napadli približno 290 km severno od Sejšelov. Italijanski mediji poročajo, da naj bi vodilni v podjetju Italy's MSC Cruises, ki ima v lasti tudi ladjo Melody, kapitana Pinto nagradili, ker je obvladal situacijo in obvaroval ladjo, predvsem pa potnike.

Somalija ni imela uspešnega vodstva države vse od leta 1991, kar je dodatno omogočilo razmah piratstva. Somalijski pirati so samo v mesecu aprilu ugrabili več kot ducat ladij in to kljub prisotnosti 20 tujih vojaških ladij na tem območju. Ladijske družbe so samo v letu 2008 za odkupnine piratom izplačale več kot 60 milijonov evrov.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.