Slovenija
604 ogledov

Javni uslužbenci s "13. plačo"

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • KOJAK 08:14 21.april 2012.

    Ne vem kaj se vas par komentatorjev tako razburja. Prvo preberite članek, nikjer ne piše, da vsi javni uslužbenci dobijo 13. plačo. Članek samo opozarja na to kje v javni upravi mečejo denar čez okno. Če so to javni zavodi, ...prikaži več ves presežek pripada državi ne pa da si ga kar vsi po vrsti razdeljujejo. Moti me predvsem Arnes, res me zanima kaj so njihove tržne dejavnosti.

  • soncnica 08:31 21.april 2012.

    Ja, sam že pisec članka v naslovu zavaja bralca. Piše Javni uslužbenci s 13. plačo, kar pomeni, da VSI javni uslužbenci dobijo 13. plačo. In jasno, da potem tisti, ki prebere samo naslov (teh je vsaj 80%), križa VSE javne ...prikaži več uslužbence, češ, kaj se šolniki razburjajo, ko si pa delijo državni denar. Drugače pa, lekarnarji, ZD v raznih malo večjih vaseh ter raznorazni uradniki, fikus občine, tukaj je potrebno pošteno rezat, pri taglavnih. Ne more si ZD razdeliti denar, medtem pa je zdravstvena blagajna prazna in zahtevajo višje premije za zavarovanje. V javni upravi si žal ne bi smeli izplačevati bonusov na račun davkoplačevalcev. Regres je pa pravica vseh, pač je situacija taka, da si kar nekaj (ne vse!!) podjetij v privat sektorju izplačila regresa ne more že nekaj let privoščiti.

  • deželan 11:15 21.april 2012.

    Se strinjam. Imamo excese, kot da si jih želimo.Primer praznih stanovanj . Bojda jih je po Lj kar nekaj. A se ne najde podjetne navdiha, da bi ta stanovanja oddajali študentom. Ne prazna so, študentje pa plačujejo visoke stanarina ...prikaži več največkrat na črno.Temu državnemu uslužbencu, ki bi aktiviral ta stanovanja , pokril stroške vzdrževanja in omogočil celo nek prihodek, bi z lahkoto dali 13 in 14 plačo.Očitno nimamo meril ne za odlično delo ne za nedelo. Ali ni bilo nekaj takega v ex YU ? !

  • nace84 00:37 21.april 2012.

    Dobiček bi vsi razdelili.....zgube pa nobeden...

  • sonejigary 07:20 21.april 2012.

    Lahko ti povem, da sem dobil tako 13. plačo kot božičnico. Vsaj včasih se je temu tako reklo, danes so pa razne pogodbe ki realno gledano nimajo nobene osnove. Luknje v zakonu pač.

  • sonejigary 07:29 21.april 2012.

    Zalače je ti nisi dobila, nismo ostali krivi. Sama veš da je dosti odvisno od raznih direktorjev uradov itn.! Kdaj in PREDVSEM KDO BO dobil denar odločajo oni. Niti sanja se ti ne, kakšne vse pogodbe obstajajo in koliko ...prikaži več lukenj v zakonu to omogoča !Tako da Zala: FAIL ! :)

  • mia 07:30 21.april 2012.

    jaz tudi ne dobim, ne božičnice, ne 13.plače.

  • mia 07:32 21.april 2012.

    srečko

  • sonejigary 07:37 21.april 2012.

    mia, fatažal mi je za vaju, toda v javnem sektorju to obstaja in denar se deli, špredvsem decembra in junija.

  • KOJAK 08:15 21.april 2012.

    Zala... nauči se brati... kje piše da vsi javnu uslužbenci dobijo 13- plačo?

  • francek 08:51 21.april 2012.

    ZA SLOVENSKO GOSPODARSTVO JE JU POSTALA PREDRAGA IN PREŠTEVILNA TO JE DEJSTVO. GOSPODARSTVO JE KRIZO ŽE PLAČALO DELO JE IZGUBILO 70000 DELAVCEV V JU SO JIH PA 7000 NA NOVO ZAPOSLILI !?!?

  • privat 09:35 21.april 2012.

    to je kraja državnega denarja...samo kaj ko državniki tega ne znajo vzeti in dati recimo za socialne transfere!!

  • dd 10:58 21.april 2012.

    Javni uslužbenci s 13 plačo, pa dodatki za oblačila, pa dodatek od uspešnosti podjetja,..

  • fata 22:59 20.april 2012.

    22 let sem v službi v javnem sektorju, pa še nikdar nisem videla 13 plače,pa tudi božičnice ne,regres je pa že nekaj časa malo čez 500 e.Od kod jim taki podki ne vem.nemorejo nas vse v 1 koš metat

  • micimaci 09:23 21.april 2012.

    Božičnice in 13. plače ni bilo še nikoli, odkrar sem v vzgoji. Tako, da zelo lepo zavajate ljudi. In moja plača ni niti približno taka, kakršna hočete prikazati v javnosti in prav tako prisotnost na delavnem mestu. Ne mečite vseh ...prikaži večh javnih uslužbencev v isti koš. Veliko jih ima majhno plačo. Brez božičnice in dodatne plače. Regres je lani bil slabih 500 evrov.

  • Teja Kitek 13:19 22.april 2012.

    kaj je to 13 plača ali pa božičnica? sedem let delam v javnem sektorju pa še nič od tega nisem vidla...

  • zic 22:22 20.april 2012.

    a bi nehal zavajat s tem svojim podllim pisanjem...v javni upravi ni bilo nikdar 13. plače niti božičnice in nehajte zavajat folk s svojim babjim pisanjem....ste pa res pravi tračarji in podpihovalci!!!!

  • sonejigary 10:34 21.april 2012.

    Oprosti, to ni zavajanje ljudi, to je pač resnica, ki marsikoga boli, ko pridejo ti podatki na dan. Pa bom še tebi napisal, kar sem že nekaterim: 13. plačo sem dobil decembra, pa tudi pred tem npr. junija so bila ...prikaži več kar dobra izplačila in kolikor vem, bodo tudi letos. Sory.

  • Fertel 22:39 20.april 2012.

    "zic" - poglej si kolektivno pogodbo Banke Slovenije, tam imajo vsi javni uslužbenci 13. plačo, pa še neverjeten regres... Da ne boš prehitro obsojal.

  • Avatar Zala
    Zala 23:58 20.april 2012.

    Zopet se širijo laži, tokrat o 13.plači, ki naj bi jo dobili javni uslužbenci. Majer želi, da se Slovenci pobijemo med seboj, da bo lažje vladal bebcem, ki bi preživeli.Ljudje, ne nasedajte takim provokacijam.Glede Lekarn pa, poglejte kaj ...prikaži več vse si kupujete, da bi bili bolj fit, pa mlajši, pa bolj suhi, pa da bi vam lasje rasli kakor trava, pa da bi lahko seksali 24 ur na dan ..... itd. Če imajo Lekarne zaslužek je zato, ker očitno večina prebivalstva misli, da brez dopolnil ne bi mogla preživeti.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.