Slovenija
184 ogledov

Med pridigo vstali in zapustili mašo

Komentarjev 133
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • dragec 10:17 25.marec 2015.

    kaj pa neodgovorna ati in mama ?????,kdo bo vzgajal otroka ločenih in neodgovornih staršev???

  • mph 11:20 25.marec 2015.

    Vprašanje: potem pa po tvojem ni panike, saj tudi učitellji zlorabljajo? Podvprašanje: tudi ravnatelji tiho preselijo takega učitelja v drugo šolo, pa še v drugo, ... na koncu pa v kakšno afriško šolo, kjer pa ni čisto nobene statistike zlorab, ...prikaži več kdo bi si tam pa upal lokalnega boga prijavit? Kaj se zgodi čudežnega ob posvetitvi duhovnika, ko bojda prejme svetega duha ali karkoli, da to čisto nič ne vpliva na njegovo osebnost in samonadzor? Saj bi lahko cel doktorat :-), ampak so okenca premajhna.

  • mph 11:25 25.marec 2015.

    Komunizem v Yu (no, je bil uradno sicer socializem, pa vseeno): čudovita izkušnja za velikansko večino prebivalstva, šolstvo in zdravstvo dostopno vsem, kriminala in drog za ščepec, ko je drugje bilo tega po želji, delovna atmosfera, delovne akcije, ... cel ...prikaži več narod je bil enoten. Kuba: podobno, odličen sistem, ki pa živi tudi v pomanjkanju in nazaj v času. Zaradi komunizma? Seveda ne, zaradi Američanov in zaveznikov, ki sistematično blokirajo in uničujejo Kubo že desetletja. Nedopustno je, da bi kje imeli delujoč komi sistem.

  • dragec 18:55 25.marec 2015.

    Boli me, da si sploh bil na UE

  • Johan Spohan 20:32 25.marec 2015.

    Jaz pa z bifeja in mislim da sem storil več za Slovenijo. Jaz sem prispeval za proračun, ti boš pa zapravljal davkoplačevalski denar. Premisli koliko otrok bi imelo brezplačno malico, ki jo boš ti in podobni bučki zapravil za referendum.

  • Matjaž BE 07:41 27.marec 2015.

    Ha? Pa kaj se te grete tu. Če prav razumem, ovaduhe v cerkev pošiljajo???! Mi lahko prosim kdo pove, kako je to možno. K maši grem, ko peljem babico za božič pa veliko noč. Drugače se mi zdi, da tam ...prikaži več nič novega ne slišiš. Saj pa eno in isto bobnajo od kaj pomnim. Kaj vam zdaj mašo na pamet zdeklamiram? Pa sem neveren. Je pa res, da pol ko je konec maše nekaj momljajo včasih. Pa tudi manipulacijo lahko komot razumem v teh njihovih momljanjih. Če se samo Lipovška (mariborska stolnica) spomnim izpred 25 let. Torej, raje v cerkev sploh ne grem, še me kakšen biser obsodi za ovaduha. Pa kaj se vi cerkvene miške sploh zavedate, da odganjate ljudi od sebe vstran? Kaj te vaš šef (Jezus) pravi, ko vas dol gleda, Baje da so mu srce prebodli in ne OČI. Še vedno vidi! Kaka štala, pa edino Vi cerkvenjaki tega nočete sprejet. Pa ravno to župniki pri maši najtišje povejo! ZAKAJ!?!?

  • DasAuto 11:04 24.marec 2015.

    eno je vera in drugo je cerkev... slednja ima opraviti z vero samo do te mere, da jo izrablja za obvladovanje ljudi, kateri preveč verujejo in premalo trezno razmišljajo. če bog res obstaja in če je res, kar piše v ...prikaži več bibliji, potem gorje cerkvi, ko bo prišel konec.

  • francl12 18:44 24.marec 2015.

    Župniki se ne bodo več spravljali na otroke, pedri ne bodo več iskali pedre, iztirjeni ne bodo imeli več želje......to je to....

  • mojca003 19:57 24.marec 2015.

    Pa dej si preberi zgoraj, kako so molčali v drugih organizacijah. Dejansko se je zavest o tem in prekinjanje molka V CELOTNI DRUŽBI začelo šele pred nekaj časa. Kako nimajo para v podobni ustanovi? Pa ravno ti napišem ene argumente. ...prikaži več Dej mi ti kakšen argument, raziskave, statistiko ... Tudi ne razumem očitka - ja hočeš zrelativizirati stvari ... Ja, pa če se res to dogaja v drugih organizacijah, po nekaterih raziskavah še bolj. In tam to ni problem. Če hoče nekdo nekoga očrnit (npr. vzpostavit nek stereotip), bo našel v vsaki organizaciji nekaj slabega in to izpostavil. Da je v vseh drugih organizacijah podobno, ni važno. Vsak argument v to smer bo označen, da se želi zrelativizirati stvari. Pa dejte malo premislit, no, mate oprane možgane.

  • mph 21:03 24.marec 2015.

    Seveda ne, ampak kdo je ta, ki zmeraj pogreva domobranstvo? SDS s svojim firerjem na čelu. In RKC. Upam, da se strinjaš, da so se defacto domobranci borili pod kljukastim križem. Partizani in KP (ki je tudi v svetovnih enciklopedijah ...prikaži več pač prizavajo kot edini sposobnost organizirat odpor) pa proti kljukastemu križu. Žal mi je tudi tvojega sorodnika, pa ne verjamem, da je imela veze vera, ker poznam preko dedka tudi druge borce, ki so bili sami verni, pa vseeno med partizani, ne pa sicer v KP. Prej bi rekel, da je napačnemu stopil na žulj oz. se je nekomu zahotelo kaj njegovega. Žal. je pa tudi tako, kakorkoli midva zdaj debatirava je kar midva imava informacij. Morda pa je bilo tudi drugače. Da bi človek prišel do res čiste resnice, bi rabil kamero imet takrat in potem analizirat. :-) Ostaja pa še naprej zgodovinska resnica: domobranci+RKC pod kljukastim križem in Hitlerjem, partizani in KP proti.

  • kai 21:43 24.marec 2015.

    Vse kaže, da si je Sergeja Hadner Hvala osebo H.Z., ki o sebi govori kar v množini ("smo med pridigo vstali in zapustili mašo"), preprosto izmislila. Zelo prikladno. Ampak kje vas tega učijo? In v kateri cerkvi se ...prikaži več še govori "iz prižnice"? Je tudi to iz istega priročnika?

  • mph 12:43 25.marec 2015.

    Misliš ta članek: https://www.psychologytoday.com/blog/do-the-right-thing/201003/six-important-points-you-dont-hear-about-regarding-clergy-sexual:-) Sem bral že prej, dodatno, kar si začela navajat statistiko .... celo sam sem brez Psychology today imel pomisleke, če bi umik celibata zmanjšal zlobrabe otrok, ker je velika razlika med geji (ki jih ...prikaži več je po vseh statistikah pa nadpovprečno med duhovniki RKC) in pedofili. Če bi končal na otoku s samimi moškimi, me prav gotovo ne bi zanimali moški, bljak. :-) Verjetno je ni organizacije z večjim cover up-om tovrstnih zločinov. Kar bi še šlo, tudi, če takšnega ne bi (po zakonu) prijavili policiji, ampak, da bi vsaj preprečili delovanje. Pa ne, so ga samo premestili zlobraljat drugam. Večina je verjetno potem končala daleč proč od kamer in novinarjev v kakšni afriški vasici, kjer pa vse statistike končajo svojo pot.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 12:56 26.marec 2015.

    Cerkev je ločena od države. Kršena je ustava saj se cerkev vmešava v civilno sfero poroke s katero nima popolnoma nič.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.