Slovenija /slovenija/crna-kronika
309 ogledov

Vozniki v meglo in nesrečo divjali z visokimi hitrostmi

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • JackD 17:27 01.februar 2016.

    Sploh nisem prebral članka do konca. Zato ker je v meni sprožil toliko negativnih čustev. Že začetek, da je dosti ljudi vozilo s hitrostjo, ki je dvakrat višja od dovoljene... Potem se pa prišel do stavka "je imel nameščene klasične ...prikaži več letne pnevmatike." in sem postal tako jezen, ne jezen. Besen, da je v Sloveniji polno takih egoističnih idiotov. Potem se pa zgodi taka nesreča, je pakriv DARS. Manjši kot je človek, za večjega se ima. In Slovenci smo očitno zelo zelo majhni!

  • zdrej 18:20 01.februar 2016.

    Nej lih tako. Do vpeljave te tehnologije bo potrebno še kar nekaj let in posebni izpiti. To ti kaže letalstvo, kjer se piloti morajo naučiti, kako računalnik upravlja z letalom. Včasih tudi odpove in takrat se pokaže, da so pilote ...prikaži več pozabili naučiti leteti. Skratka ni vse tako lepo, kot je slišati.

  • JackD 00:10 02.februar 2016.

    Sicer pa obstajajo tudi table z omejitvami hitrosti, pa jih 3/4 ljudi v naši zaplankani deželici ne upošteva. In tisti kreteni (oprostite izrazu), ki takih tabel ne upoštevajo, se ne bi zmenili niti za napis "pazi megla".Da raznih pravil, ...prikaži več da mora imeti avtomobil med 15. novembrom in 15. marcem obvezno zimske pnevmatike, ali pa rdečih luči na semaforjih sploh ne omenjam. Nesreče se itak dogajajo samo na TVju.

  • Xerxes 11:23 02.februar 2016.

    Težava ni zmeraj v hitrosti; skozi stisnjene zobe je bilo povedano, da je bila 85 km/h v trenutku nesreče - kar ni preveč. Vzrok nesreče je v vozniku/vozilu, ki panično nesorazmerno zmanjša hitrost in potem se vanj zaletijo drugi. Če ...prikaži več toliko ljudi vozi z neko hitrostjo, posameznik pa z manjšo, potem verjetno ta posameznik ne obvlada vožnje ali pa je posebej slab voznik. Ni vse kriva hitrost ampak bolj osebki, ki bi morali biti sopotniki.

  • Žurnalček 19:11 03.februar 2016.

    Kaj herjete , ko sploh še ni objavljena kompletena slika - vrstni red - nesreče ! Sploh ne veste kaj se je zgodil , pa že obtožujete SLO voznike divjanja in ne vem še čega . Do sedaj je znano ...prikaži večano da je prišlo do prvega karambola z 2 mrtva med tujci , da je prišlo do naleta TUJEGA kamiona, ki je stisnil in ubil dekle , samo Slovenski voznik Volva je sam usekal zadaj pod kamion . Zrihtite TUJE KAMIONARJE in proti njim usmerite svoja filozofiranja ! Nobeden od vas pa ne ve , da je asfalt na tem delu iz drobljenega apnenca in ne peska in da drsi, skoraj še enkrat več od peska , sploh pa moker .

  • d 19:23 01.februar 2016.

    Kaksna opozorila, da te opozori, da je pred tabo megla, k jo itak vids al kva ... nima to veze z opozorili, ce je folk blentav

  • kontrahan 14:26 01.februar 2016.

    Policijska logika ne pozna mej.

  • kontrahan 14:40 01.februar 2016.

    Ja za njih je dodelana, za nas pač ne.

  • Rado Stajnko 15:25 01.februar 2016.

    V glavnem, so za nesreče na avtocestah krivi vozniki. Upam trdit, (pa tudi sami smo preverjali v avtomobilu, ko smo lep del poti proti morju vozili 130) da takoj ko ni območja kontrole hitrosti, vsaj 90% voznikov osebnih vozil vozi, ...prikaži več krepko nad 130 km na uro. Ko pa pride do nesreč, pa vsi jodlajo, kako so vsi in vse drugo krivo. Koliko pa je resnice v izjavah DARSa, o obvestilih o megli, pae da preverit.

  • tecumseh_1975 16:39 01.februar 2016.

    ne vem kje ti voziš amapk jaz sem vsak dan vozim na relaciji jesenice - Ljubljana in res nikoli ne vozim več kot 130-135kmh in sem skoraj vedno najhitrejši. v kolikor se postaviš na vozni pas gre kvečjemu 100-110. Ponekod ...prikaži več tudi 90. Tako da moja izkušnja je kvečjemu obratna.. večina voznikov je navadnih pacačev. in taki so ponavadi še bolj nevarni kot tisti ki na AC vozi 150-160.

  • MihaMB 17:27 01.februar 2016.

    Še to...na DARSU znajo ob manjšem košenju trave ob avtocesti izobesiti X obvestil in postaviti ne vem koliko kombijev s prižganimi opozorili...in zakaj to ob tako gosti megli ni mogoče?

  • MihaMB 17:42 01.februar 2016.

    Daj bodi as, pa mi razloži zakaj minus...

  • brane.og 18:17 01.februar 2016.

    Vsak voznik je prej videl meglo ni padla z neba tako da za divjanje ni opravičila ve se kako moraš reagirati če je slaba vodljivost če bi pripeljali 50-60 bi bile posledice bistveno manjše oziroma nesreč nebi bilo zato nikar ...prikaži več jamrat če boste dobili kazni.

  • KOJAK 18:54 01.februar 2016.

    JackD... Očitno so slovenci bolj inteligentni od nemcev, avstrijcev in italjanov. Tam še dodatno opozarjajo na meglo...

  • d 19:20 01.februar 2016.

    nesrece se dogajajo in vedno se bodo, v megli, brez nje, kakorkoli ... kaj pa ce bi to, kaj pa ce bi ono ... brezveze je razmisljat kaj bi bilo ce bi bilo. Zaradi te nesrece karkoli spreminjati v zakonu ...prikaži več ali na cesti nima nobenega zmisla, ker ne bo pomagalo !

  • DasAuto 22:58 01.februar 2016.

    ko poveš resnico ti pa minuse delijo...me zanima kdo od teh pogumnežev bi tekal okrog z zavezanimi očmi...

  • Avatar Zala
    Zala 23:04 01.februar 2016.

    In vrhunec norosti je izvedlo sedem voznikov, ki so stali zadnji v koloni, ki se je nabrala, se naveličali čakati, se obrnili in se vozili nazaj proti Senožečam v nasprotno smer in to v trenutku, ko so na kraj nesreče ...prikaži več hitela reševalna vozila in gasilci. .......... Kakšna opozorila bi še morala stati ob cesti in opozarjati, da se po avtocesti ne vozi v nasprotno smet???? .............. ................... Ne bojim se slabih vremenskih razmer kadar sem na vožnji, bojim se tistih norcev, ki mislijo, da so mali bogovi in si vzamejo pravico početi na cesti kar se jim zljubi.

  • Avatar Lion007
    Lion007 23:24 01.februar 2016.

    Samovozeči avtomobili so več kot nujni. To vam povem in garantiram iz lastnih izkušenj, ker ne smem delat izpita. Avto pa bi krvavo potreboval. Močno upam, da bodo čim prej na trgu.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 03:14 02.februar 2016.

    Vremenu se je treba prilagodit. Sej tud letnih gum ne morš imet celo leto na avtu. Za letne čase je logično praktično vsem da je treba gume zamenjat in to ne sam zato ker je tak zakon ampak zarad lastne ...prikaži več varnosti. Ne razumem zakaj te logike ni pri vremenu. Drugačno vreme drugačni pogoji, drugačen način vožnje. Treba se je odzvat ne spremembe ne pa vozit kot samo za eno vreme sprogramiran robot. Ko voziš ne smeš biti avtomatik, moraš biti dinamik. Prilagajanje prilagajanje in še enkrat prilagajanje.

  • Avatar Leon
    Leon 14:30 01.februar 2016.

    Obravnavamo osem ločenih nesreč, vozniki osumljeni kaznivega dejanja......HALO ! Vklopite logiko ! Megleni zid ...........brez opozoril ...............nalet .Toj e mogoče samo v policijski državi ! In nosens v Sloveniji je ,da štrajkajo policaji !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.