123 ogledov

Velika zapravljena priložnost za Kopitarja in Kralje

Anže Kopitar Profimedia Anže Kopitar.
V najmočnejši hokejski ligi na svetu so v noči na torek odigrali osem tekem.

Hokejisti Winnipeg Jets so v severnoameriški hokejski ligi NHL doma s 4:3 premagali Los Angeles Kings. Slednje je v vodstvo s 3:2 povedel njihov kapetan Anže Kopitar, ko je plošček poslal v mrežo v 14. minuti druge tretjine po podaji Adriana Kempeja.

Kralji so kljub temu izgubili tretjič v nizu, Winipeg pa je končal niz šestih porazov. Cole Perfetti je dosegel dva gola in podajo, tudi odločilni zadetek za zmago. Kyle Connor je prispeval tri podaje, Josh Morrissey pa gol in podajo. Poleg Kopitarja sta bila za goste uspešna še Viktor Arvidsson in Kevin Fiala.

"Vesel sem, da sem lahko prispeval k zmagi. To smo že kar pogrešali in lepo je spet biti na zmagovalni strani," je dejal junak domače ekipe.

Tik pred tem je imel za kralje lepo priložnost Trevor Lewis, ko je ob igralcu manj pobegnil v protinapad, vendar ni zadel. "Težko je, ko se zgodi kaj takega. Deset sekund po izjemni priložnosti smo dobili gol. A to je pač hokej, glave gor in gremo na naslednjo tekmo," je dvoboj ocenil trener Kraljev Jim Hiller.