62 ogledov

Borac prebredel Krko, hud boj za obstanek

KK Krka Borac Čačak ABA Reševalni pas/Twitter
V sklepnem srečanju 21. kola regionalne košarkarske lige je slovensko moštvo doživelo poraz.

Košarkarji Krke so nekoliko nepričakovano izgubili pomembno, a ne odločilno tekmo v boju za obstanek, v Novem mestu jih je visoko premagal Borac iz Čačka (74:94). Dolenjci so se pred tekmo pritoževali nad utrujenostjo, ta je najbrž tudi bila razlog, da so proti koncu tekme vse bolj popuščali.

Goran Dragić Selitev? Šport Miami v ponudbo vključil tudi Dragića

Večji del prvega polčasa so vodili, največ po enem izmed šestih zadetih metov za tri točke Rodericka Camphorja, ko je bilo na semaforju 33:24. Kazalo je, da bodo na odmor odšli s prednostjo, toda gosti so pet sekund pred koncem druge četrtine s trojko postavili izid 42:44.

Toda v tretji četrtini so domači začeli popuščati, Camphor se je še poskušal boriti s tekmeci, a je bil premalo, Srbi so imeli več razpoloženih igralcev. Eden od njih je bil Duda Sanadze, gruzijski reprezentant, ki je Borac, predzadnjo ekipo na lestvici, okrepil v boju za obstanek. Gruzijec je bil ob Brycu Jonesu najzaslužnejši za zmago, visoko so si zagotovili v zadnjem delu.