91 ogledov

Cedevita Olimpija in Krka visita na nitki

Cibona Cedevita Olimpija ABA ABA
Torek je bil zelo neuspešen dan za oba slovenska košarkarska kluba v elitni regionalni druščini.

Cedevita Olimpija je klonila na gostovanju pri Ciboni (93:83) in močno ogrozila svojo uvrstitev v končnico. Kolo pred koncem rednega dela Ljubljančani usode nimajo več v svojih rokah. Za osvojitev četrtega mesta potrebujejo zmago v torek, 27. aprila, doma proti Megi, hkrati pa poraz Mornarja pri Igokei.

Za Ljubljančane je bila to ena od dveh tekem, ki so jih morali dobiti. A očitno so plačali davek natrpanemu ritmu tekem in malce podcenjevalnemu pristopu, potem ko so videli, da imajo domači zaradi okužb zgolj devet igralcev v kadru.

Cedevita Olimpija je prvič na tekmi po uvodnih minutah povedla šele tik pred polčasom, tudi v nadaljevanju pa se ji nikakor ni uspelo odlepiti od motiviranih in natančnih gostiteljev. V zaključku tekme je Cibona tekmeca vseskozi držala na varni razdalji. V 35. minuti je bilo 71:66, v 37. 77:72, nato 80:75 in minuto in pol pred koncem 82:79.

Ljubljančani v odločilnih trenutkih niso imeli igralca, ki bi prevzel odgovornost in zadel. Dve trojki je v zadnjih minutah zgrešil Edo Murić (met 1:4), Jaka Blažič je v 30 minutah na parketu zadel le en met iz igre (1:8), le Kendrick Perry (23 točk, trojke 5:9, 6 podaj) pa ni bil dovolj za zmago.

Goran Dragić Večna lestvica Šport Dragić prehitel tudi LeBrona, tako malo še manjka do tretjega mesta

KK Krka Crvena zvezda ABA | Avtor: ABA ABA

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 18. kola lige ABA izgubili s Crveno zvezdo (57:98). Krka kolo pred koncem rednega dela ostaja na poziciji, ki vodi v razigravanje za obstanek. Crvena zvezda je na pragu osvojitve prvega mesta pred končnico.

Dolenjci niti za trenutek niso bili enakovreden tekmec. Z 41 točkami razlike so izenačili najvišji poraz v tej sezoni. Prav Crvena zvezda je s tolikšno razliko (104:66) v prvem kolu premagala Cibono.

Hkrati je Krka dosegla najmanj točk v tej sezoni na svojih tekmah, je pa v zaključku srečanja preprečila, da bi Beograjčani četrtič v sezoni presegli mejo 100 doseženih točk.

Novomeščani se lahko izognejo predzadnjemu mestu in dodatnih tekem z drugouvrščeno ekipo lige ABA 2, če v zadnjem kolu v ponedeljek, 26. aprila, premagajo FMP v gosteh oziroma v primeru poraza, če Split, s katerim imajo enak izkupiček, izgubi na gostovanju pri Partizanu. Z Dalmatinci ima Krka boljše medsebojno razmerje, saj je dobila obe tekmi.