2734 ogledov

Curry reagiral po najhujšem porazu v karieri

Boston Golden State Profimedia
Košarkarska ekipa iz San Francisca je na gostovanju v Bostonu utrpela poraz s kar 52 točkami razlike.

Dallas Mavericks so v domači dvorani v ligi NBA proti Philadelphia 76ers ostali praznih rok (116:120), čeprav je slovenski zvezdnik Luka Dončić tekmo končal s 13. trojnim dvojčkom v sezoni. Dončić je dosegel 38 točk, 11 skokov in deset podaj. Na preostalih tekmah je odmevala visoka zmaga Boston Celtics nad Golden State Warriors s 140:88.

Luka Dončić NBA Šport Katastrofalna tekma Dallasa in boleč poraz

Košarkarji Boston Celtics so ugnali nekdanje prvake Golden State Warriors kar s 140:88. Najboljša ekipa lige NBA je nadigrala moštvo okoli superzvezdnika Stephena Curryja za 52 točk in dosegla enajsto zaporedno zmago.

Najboljši igralci Curry, Klay Thompson in Draymond Green po velikem zaostanku ob polčasu (38:82) v drugem delu niso več stopili na parket.

To je bil tretji najhujši poraz, ki ga je Boston prizadejal v ligi NBA vse od leta 1946.

"To je najboljša ekipa v ligi in tako tudi igrajo. Če pogledamo njihovo igro, so zelo prepričani vase in v svojo moštveno identiteto. Treba jim je čestitati. Nadigrali so nas od prvega trenutka, mi pa smo imeli enega tistih slabih dnevov. Zadevajo po deset trojk na četrtino, to je tisto, kar smo včasih mi počeli drugim ekipam. To ti vzame voljo, še posebej na gostovanjih. Ničesar ne obžalujemo, to je bila dobra učna ura za nas. Čim prej moramo pozabiti to tekmo."

Steph Curry

Boston Golden State | Avtor: Profimedia Profimedia

Jaylen Brown je dosegel 25 od svojih 29 točk v rekordnem prvem polčasu, medtem ko je Jayson Tatum proslavil svoj 26. rojstni dan in v prvem polčasu dodal 22 od svojih 27 točk za Boston. Najboljši domači igralci so v drugem polčasu le malo videli igrišče.

"Krasen rojstni dan! Moram delati, kar imam rad, pred najboljšimi navijači na svetu in zmagati," se je po tekmi veselil Tatum.

Kelti so obenem postali prvi klub v zgodovini lige NBA, ki je dobil tri tekme v isti sezoni za 50 ali več točk. Novembra so na domačnem parketu premagali Indiano s 155:104, prejšnji mesec pa Brooklyn s 136:86.

Minnesota Timberwolves (42-19) so izgubili prvo mesto v zahodni konferenci, potem ko so doma za točko (88:89) izgubili proti Los Angeles Clippers. Na vrh zahoda je napredovala Oklahoma City (42-18), ki je premagala Phoenix s 118:110.

Kawhi Leonard je bil najboljši pri Clippers, ki so se z zmago utrdili na četrtem mestu zahoda, z 32 točkami, Anthony Edwards pa pri Minnesoti s 27.

Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 35 točk in popeljal Oklahoma City do zmage. Pri Pheonixu je bil prvi strelec Bradley Beal z 31 točkami, Jusuf Nurkić pa je zbral klubski rekord 31 skokov.

Košarkarji Orlando Magic še vedno lahko upajo na neposredno uvrstitev v končnico, potem ko so premagali Detroit Pistons s 113:91 in se s 35 zmagami na vzhodu povzpeli na šesto mesto. Paolo Banchero je k zmagi prispeval 29 točk.

New York Knicks so še na boljši poti. Moštvo iz velikega jabolka je na gostovanju pri Cleveland Cavaliers slavilo s 107:98 in je na četrtem mestu vzhodne konference. Donte DiVincenzo je dosegel 28 točk, Josh Hart pa trojni dvojček s 13 točkami, 19 skoki in desetimi podajami.

Francoski novinec Victor Wembanyama je dosegel 31 točk in 12 skokov ter popeljal San Antonio Spurs do zmage nad gostujočo Indiano s 117:105. R.J. Barrett je zbrall 23 točk, Immanuel Quickley pa je k zmagi Toronta nad Charlotte s 111:106 dodal 22 točk in 11 podaj.