863 ogledov

Dončić zaman čakal pomoč soigralcev

luka dončić "Luka je kandidat za prvi izbor," pravi direktor Phoenix Suns.
Slovenski reprezentant Luka Dončić je bil edina svetla točka Real Madrida, ki je doživel pravcato katastrofo.

Real Madrid je izgubil še tretjo zaporedno tekmo v Evroligi in vpisal četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Ekipa Luke Dončića je na gostovanju morala z izidom 105:75 priznati premoč izjemno razpoloženi Baskonii.

Slovenski reprezentant je bil daleč najučinkovitejši košarkar madridskega kluba. Na parketu je preživel slabih 23 minut in dosegel 18 točk (3/4 za dve, 2/7 za tri, 6/6 prosti meti), 2 skoka in 4 podaje za statistični indeks 19.

Dončić tokrat ni dobil priložnost v začetni peterki Reala. Baski so začeli silovito in že po nekaj minutah vodili s 25:5. Gostje so na trenutke uspeli znižati zaostanek, a zmaga Baskonie nikoli ni bila pod vprašajem. Domači košarkarji so bili več kot 60-odstotni pri metu za dve in več kot 40-odstotni pri metu za tri točke.

Dončić ni dočakal pomoči soigralcev, sam pa mogel držati stika z razpoloženo domačo ekipo, v kateri je kar pet košarkarjev doseglo dvomestno število točk.

luka dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Slovenski as je bil z 18 točkami najboljši strelec tekme. Od soigralcev mu je še najbolj pomagal Walter Tavares, ki je zbral 10 točk, 7 skokov in podajo (indeks 18).

Zaigral je tudi Anthony Randolph in v slabih 12 minutah prispeval štiri točke (2/6 za dve, 0/1 za tri, 0/0 prosti meti), 2 skoka in 4 podaje (indeks 2).

Kraljevi klub je po uvodnih štirih zmagah v najmočnejšem košarkarskem tekmovanju v Evropi vpisal tri zaporedne poraze in z izkupičkom 4-3 zaseda šesto mesto (krog še ni končan) ligaške lestvice.

Edo Murić je s turškim Anadolu Efesom z 92:72 premagal Maccabi Tel Aviv. Murić je v 13 minutah in 27 sekundah dosegel dve točki, eno asistenco, en skok in eno ukradeno žogo.

Luka Dončić Slovenija Latvija EuroBasket 2017 NBA Šport Američani izračunali, kje bo igral Luka Dončić

Evroliga, 7. krog:

Baskonia Vitoria - Real Madrid 105:75
(Luka Dončić 18 točk, 4 asistence, 2 skoka v 22:39 minute za Real Madrid)
(Anthony Randolph 4 točke, 4 asistence, 2 skoka v 11:45 minute za Real Madrid)

Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 72:92
(Edo Murić 2 točki, 1 skok, 1 podaja, 1 ukr. žoga v 13:27 minute za Anadolu Efes)

Panathinaikos Atene - Himki Moskva 93:65
Unicaja Malaga - Žalgiris Kaunas 83:85