15937 ogledov

Enkrat se je moralo končati

luka dončić Epa Dončić je bil z 12 točkami najboljši strelec Reala.
Da bo trajalo, so verjeli le redki optimisti.

Madridski klub je izgubil prvič po desetih zaporednih zmagah - štirih v Evroligi in šestih v španski ligi ACB. V španski prestolnici se je zmage s 86:80 veselil moskovski Khimki in tako prekinil niz Luke Dončića, ki je po dveh zaporednih krogih predal naziv najkoristnejšega igralca (MVP).

Slovenski reprezentant je na parketu preživel 25 minut in pol. Tekmo je končal z 12 točkami (1/4 za dve, 2/6 za tri, 4/4 prosti meti), 7 skoki in 3 podajami. Dončić je zabeležil najvišji statistični indeks (18) med vsemi košarkarji Reala.

Luka Dončić Real Madrid Armani Milano | Avtor: Profimedia Dončić je proti Milanu dosegel statistični indeks 41. Profimedia

Madridčani so imeli v zadnjih sekundah srečanja veliko priložnost za preobrat. Pri zaostanku z 80:82 je do neoviranega meta za tri prišel Dončić, a žoga ni hotela skozi obroč. Osemnajsletnik je po zgrešeni trojki besno zagrizel v dres.

Moskovčani so nato z mirnim izvajanjem prostih metov tekmo pripeljali do konca in Realu prizadejali sploh prvi poraz v sezoni.

Po poškodbi rame je na evroligaški tekmi priložnost znova dobil Anthony Randolph. Na parketu je preživel 11 minut in pol, v tem času pa dosegel šest točk (1/3 za dve, 1/3 za tri, 1/1 prosti meti) in dva skoka ob statističnem indeksu 7.

Brose Bamberg je v petem krogu slavil na gostovanju pri Crveni zvezdi. Slovenski košarkar Aleksej Nikolić je igral dobrih 17 minut in se v tem času ni vpisal med strelce, je pa zato prispeval tri skoke in štiri podaje (indeks 4).