8760 ogledov

Katastrofa za Younga, naziv novinec leta mu uhaja

Luka Dončić Trae Young Luka Dončić v akciji proti Traeju Youngu.
Ekipa Gorana Dragića do zmage v gosteh.

Trae Young, ki so ga na izboru lige NBA po dogovoru z Atlanto kot petega izbrali pri Dallasu in ga nato zamenjali za Luko Dončića, ima za sabo še eno slabo predstavo. Z njo se je dvajsetletni mladenič, ki je pred dnevi napovedal, da bo njegova kariera uspešnejša od Slovenčeve, počasi že izločil iz boja za novinca leta.

Young je ob 16 porazu Atlante na 19 tekmah, s 114:96 je bil boljši Boston, odigral le 19 minut. V tem času je zadel dva od sedmih metov na koš (0/5 za tri točke) in zbral 5 točk in dve asistenci, v oči pa bode tudi podatek, da so si Sokoli za časa njegovega igranja in vodenja igre priigrali kar 35 točk minusa. Da bi bila stvar za Younga še slabša, skrbi njegov soigralec Jeremy Lin, ki je sicer njegova menjava. Lin je bil še drugič zapored najboljši strelec Atlante, dosegel je 19 točk, k temu pa dodal še 10 podaj in pet skokov.

Po skoraj že četrtini tekem tako vse bolj postaja očitno, da se bosta za novinca leta potegovala predvsem Dončić in Deandre Ayton. Slednji je ob šele četrti zmagi Phoenixa v sezoni, izbranci Igorja Kokoškova so s 116:114 premagali drugo najuspešnejše moštvo lige Milwaukee, zbral 17 točk, sedem skokov in tri podaje.

Ekipa Miami Heat je na gostovanju s 103:96 premagala Chicago Bulls. Goran Dragić zaradi poškodbe kolena vnovič ni igral, najboljša strelca zmagovalcev sta bila Josh Richardson, 12 od svojih 27 točk je dosegel v zadnji četrtini, in Hassan Whiteside z 18 točkami in 10 skoki. Pri domačih sta bila strelsko najboljša Justin Holiday s 27 točkami in 13 skoki, Zach LaVine je dodal 24 točk.

Po izidu 87:84 šest minut pred koncem je Richardson uspešno zaključil dva napada gostov v nizu, nato pa je s svojo peto trojko na tekmi Miamiju zagotovil deset točk prednosti (100:90) dve minuti pred koncem ter v zaključku pomagal, da je zmagal ostala v rokah Miamija.

Kevin Durant je z 32 točkami vodil dvakratne zaporedne prvake lige - Golden State Warriors so igrali brez poškodovanega Stephena Curryja - do zmage s 125:97 nad Portland Trail Blazers ter s tem preprečil, da bi imela ekipa najdaljši niz porazov v zadnjih petih letih; ostala je pri štirih. Klay Thompson je bil drugi strelec prvakov z 31 točkami, Durant pa je dodal osem podaj in sedem skokov, iz igre pa je metal 13:21. Na drugi strani je bil prvi mož Jusuf Nurkić iz Tuzle z 22 točkami in osmimi skoki.

Kawhi Leonard (27 točk, 10 skokov, devet podaj) je za las zgrešil trojni dvojček na tekmi med vodilno ekipo lige Toronto Raptors in Washington Wizards. Toronto je zmagal s 125:107 za četrto slavje v nizu, skupaj pa ob štirih porazih za šestnajsto zmago.

Miami bo na naslednji tekmi v noči na ponedeljek igral v Torontu, Dončićev Dallas pa bo ponoči gostil Boston Celtics.