1202 ogledov

Laso: "Ne zanima me Luka Dončić, ampak ekipa."

luka dončić Epa Dončić je igral slabih 22 minut in dosegel 10 točk.
Na preostalih tekmah 17. kroga Evrolige so se zmag veselili trije slovenski košarkarji.

Real Madrid je v 17. krogu košarkarske Evrolige premagal moskovski Himki (78:95). Madridčani so zabeležili šesto zaporedno zmago v in imajo po 17. odigranih krogih na računu 11 zmag ter 6 porazov.

Po Barceloni (87:75), Valencii (91:72), Broseju (66:81), Fenerbahčeju (77:79) in Maccabiju (93:81) je varovancem Pabla Lasa na gostovanju v Moskvi moral premoč priznati še Himki (76:94).

Luka Dončić je na parketu preživel 21:53 minute in dosegel 10 točk (2/5 za dve, 0/3 za tri, 6/6 prosti meti), 4 skoke, 4 podaje in 2 ukradeni žogi (indeks 16). Anthonyja Randolpha ni bilo v kadru za tekmo.

Najboljši strelec Reala je bil Rudy Fernandenz s 16 točkami (indeks 18), po 11 pa sta jih prispevala Fabien Causeur (indeks 19) in Walter Tavares (indeks 22).

V neposrednem obračunu dveh najboljših strelcev Evrolige je bil od Dončića uspešnejši Aleksej Šved, ki je srečanje končal s 23 točkami in potrdil status najučinkovitejšega strelca v ligi (21,9 točke/na tekmo).

Slovenski dragulj, ki v povprečju igra manj od zvezdnika ruske ekipe, ostaja na drugem mestu (17,6 točke/na tekmo), še naprej pa vodi na lestvici košarkarjev z najvišjim statističnim indeksom (24,5).

Dončić je tokrat presedel večji del prve in tretje četrtine, trener Laso pa je po tekmi pojasnil: "Ker je ekipa igrala zelo dobro. Vodili smo za 20 točk. Ne zanima me Luka Dončić, zanima me moja ekipa. Luka ima odlično sezono, vendar menim, da so drugi igrali zelo dobro."

Izjemna predstava Dragića

Odlično se je na tekmi proti Crveni zvezdi odrezal Zoran Dragić, ki je k zmagi Anadolu Efesa (104:95) prispeval 24 točk (4/4 za dve, 3/3 za tri, 7/7 prosti meti), 3 skoke in 4 podaje (indeks 34). Žalgiris Kaunas je s 79:77 premagal Unicajo Malago, Beno Udrih pa je za Žalgiris dosegel šest točk in dve podaji.